Lexus logo
JÄTKAMISEKS KERIGE

LEXUSE OHUTUSSÜSTEEM

NAUDI AKTIIVOHUTUST IGAL SÕIDUL

Inimeste nägemisvõime on tähelepanuväärne. Ent sel on omad piirid ning mõnikord võivad silmapetted seda alt vedada. Saa teada, kuidas ohutussüsteem Lexus Safety System+ on loodud pakkuma sinu meeltele tuge roolis olles. Nutikas tugi selge taju ja enesekindla sõidu tagamiseks.

PALUN OOTA – LAADITAKSE KOGEMUSI

Taju võivad moonutada
optilised illusioonid,

kus rööpjooned näivad käänduvat,

kuid teel

hoiab Lexus sind oma sõidurajal.

SÕIDURAJALT LAHKUMISE HOIATUSSÜSTEEM JA SÕIDURAJAL PÜSIMISE ABISÜSTEEM

PÜSI KINDLALT TEEL

Ka kõige keskendunumate juhtide tähelepanu on võimalik häirida. Kui hakkad oma sõidurajalt kõrvale kalduma, sekkub sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem, et sind õigel kursil hoida. Rool vibreerib õrnalt ning tagasihoidlikud helisignaalid ja valgusmärguanded soovitavad sul oma sõidusuunda korrigeerida. Säilita rahulik enesekindlus, eriti kiirteedel ja pikematel sõitudel.

LOE LISAKS

KONTROLLITUD LIIKUMISSUUND

Nutikas kaamera tuvastab valged ja kollased teekattemärgistused. Kui kaldud kursilt kõrvale, aktiveeruvad helisignaal ja märgutuli automaatselt. Ja soovi korral rakendab sõidurajal püsimise abisüsteem ka roolile vastusurvet, et juhtida sind sujuvalt oma sõidurajale tagasi.

Valvel ja tähelepanelik – mõlemad omadused koos aitavad sõidule keskenduda pikemal perioodil. Roolimine on pingevabam. Sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem ja sõidurajal püsimise abisüsteem on kogu aeg sinu silmadele usaldusväärseks toeks.

TAGASI KOGEMUSE JUURDE

Öösel võivad

võimsad kaugtuled

nagu tantsivad täpid selles silmapettes

teisi juhte pimestada.

Lexus juhib sellise pimestava efekti automaatselt kõrvale.

AUTOMAATSED KAUGTULED JA KOHANDUVATE KAUGTULEDE SÜSTEEM

NUTIKAS
VALGUSTUS

Pimedal ajal sõitmine on üks elu puhastest meelenaudingutest, kuigi öösel liiklemisega kaasnevad uued probleemid. Meie funktsioonid toetavad sinu nägemist, tagades nii sinu kui ka kaasjuhtide ohutuse. Automaatsed kaugtuled lülituvad vajaduse korral sisse ja välja automaatselt. Kohanduvate kaugtulede süsteem viib selle uuele tasemele, varjutades nutikalt esituled lähenevate sõidukite pärast ning jättes samal ajal ümbritsevad alad täielikult valgustatuks.

LOE LISAKS

KINDLUSTUNNE ÖÖSEL

Tänu nutikatele anduritele on automaatsed kaugtuled mitu sammu eespool, otsides ja märgates seda, mida sinu silmad kohe ei tuvasta. Esiklaasil olevad kaamerad teevad kiirelt kindlaks lähenevate sõidukite esituled ja eesliiklejate tagatuled, lülitudes instinktiivselt kaugtuledelt lähituledele ja vastupidi.

Kohanduvad kaugtuled valgustavad teed, kuid ei pimesta sõidukeid. Täpse varjutamise tagamiseks jälgib kaamera sõiduki liikumist. Mõlemad süsteemid optimeerivad sinu loomulikku nägemisvõimet ning tagavad samal ajal selle, et teisi juhte ei pimestata. Nii väheneb kokkupõrkeoht. See toetab sinu nägemisvõimet pärast päikese loojumist.

TAGASI KOGEMUSE JUURDE

Täielik nähtavus ei ole alati võimalik,

sinu vaateväli võib nihkuda

ja nähtavale tuua varjatud ohud,

seega valvab Lexus neid kohti sinu eest.

PIMEALA MONITOR

SELGEM
VAATEVÄLI

Inimestel puudub täielik perifeerne nägemine ning seetõttu tagab pimeala monitor sulle vajaliku toetuse. Pimeala monitor, mis on loodud märkama kõrvalradadelt lähenevaid sõidukeid, hoiatab sind, kui teised juhid on liikvel. Säilita meelerahu ja vaheta sõiduradu täieliku kindlustundega.

LOE LISAKS

ARVESTA TEISTE SÕIDUKITEGA

Nutikate anduritega pimeala monitor vaatleb sinu heaks teed, uurides alasid, mille jälgimiseks peaksid ise muidu pingutama. See sekkub sõiduraja vahetamisel, et pimealas olevad sõidukid ei jääks märkamata.

Samuti on sellest abi parkimisel. Tagant ristsuunas läheneva sõiduki hoiatus- ja pidurdussüsteem teavitab sind manööverdamisel mõlemalt poolt lähenevatest sõidukitest. Kui süsteem aimab kokkupõrkeohtu, on see sulle pidurite rakendamise teel toeks. Tänu selgemale ja laiemale vaateväljale oled pidevalt valvel.

TAGASI KOGEMUSE JUURDE

Meie nägemine on vahemaa hindamiseks edasi arenenud,

kuid võib siiski eksiteele viia.

Mõlemad horisontaaljooned

on ühepikkused.

Lexus toetab sinu vahemaa taju,

kohandades kiirust intuitiivselt ees liikuvate sõidukite järgi.

KOHANDUV KIIRUSHOIDIK JA KOKKUPÕRKE ENNETUSSÜSTEEM

KINDLUSTUNNE
SÕITUDEL

Inimeste otsustusvõime on koostöös nutikate juhtimissüsteemidega tugevam. Kohanduv kiirushoidik teeb kindlaks sinu ja eessõitvate sõidukite vahemaa ning kohandab selle järgi kiirust, samal ajal tuvastab kokkupõrke ennetussüsteem kõik ees olevad sõidukid ja takistused. Süsteem hoiatab sind kokkupõrkeohu tekkimisel ning pidurdab automaatselt, kui sa pole tegutsenud. Ebakindluse vähenemisel saad sõita enesekindlalt.

LOE LISAKS

LÕÕGASTU PIKEMATEL SÕITUDEL

Kohanduv kiirushoidik ja kokkupõrke ennetussüsteem uurivad teed millimeeterlaineala radari abil. Sinu kiirust kohandatakse – seda kontrollitakse kindlaksmääratud vahemikus, et see vastaks teiste sõidukite tempole. Kokkupõrkeohu tõenäosuse korral hoiatatakse sind ning kui kokkupõrget peetakse vältimatuks, rakendatakse automaatselt pidurid.

Tänu kohanduvale kiirushoidikule ja kokkupõrke ennetussüsteemile võid olla kindel, et kogu tee on täpselt kavandatud. Pikad sõidud muutuvad vähem väsitavaks ning harva tuleb ette ootamatult pidurdamise vajadust. Muretse vähem ja naudi meelerahu igal sõidul.

TAGASI KOGEMUSE JUURDE

ETTEKUJUTUS OHUTUSE TULEVIKUST

EESOLEV TEE

Esimene Lexus LS toodi turule 28 aastat tagasi. See andis tähenduse luksusele ja pälvis kriitikute sooja vastuvõtu sõiduomaduste, sujuvuse, vaikuse, koostekvaliteedi ja töökindluse vallas.

Nüüd on 2018. aasta uhiuus LS valmis kaasa tooma veel ühe läbimurde. Ohutussüsteem Lexus Safety System+ hõlmab muude uute täiustatud tehnoloogiate hulgas maailma esimest intuitiivset jalakäija tuvastamise süsteemi. Meie lipulaevaks olev sedaan tähistab nutikate juhiabisüsteemide uue ajastu algust.

OHUTUSTEHNOLOOGIA TULEVIK

UUS LS

NUTIKAS TEADLIKKUS

Tänu täiustatud aktiivohutussüsteemidele tunneb LS paremini oma ümbrust, pakkudes nutikat tuge sulle kui juhile. Sõiduki ümber olevad mitmesuunalised andurid, sh stereokaamerad, jälgivad kogu aeg olukorda alates parkimismanöövritest ja lõpetades kokkupõrke vältimisega.

Selline teadlikkus iseloomustab intuitiivset jalakäijate tuvastamise tehnoloogiat, mis töötab koos maailma esimese aktiivse roolimissüsteemiga. Kui eesoleval teel tuvastatakse jalakäija ja kokkupõrge näib vältimatu, pidurdab süsteem automaatselt ja sõidab ümber jalakäija, püsides samas oma sõidurajal. Juhti hoiatatakse maailma suurima 24-tollise esiklaasinäidiku kaudu, mis hoiab sind teel olles pidevalt kõigega kursis.

UUS LS

LEXUS CODRIVE

LS-is pakub Lexus CoDrive ka kõrgetasemelist juhiabi ning korrigeerib rooli selle abil, et teeb nutikalt kindlaks sinu kui autojuhi kavatsused. Tulemuseks on juhi pidev abistamine maanteesõidul ja kindlustunne kui etalon.

LS juhib Lexuse nutikama sõidutehnoloogia suunas tehtavaid edusamme. Selle tehnoloogia eesmärk on jätta alati ohjad sinu kätte, olles veendunud sinu ohutuses.

TUTVU LÄHEMALT UUE LS-IGA

SINU LEXUS, SINU FUNKTSIOONID

LEXUSE MUDELIVALIKU OHUTUS

LOE LISAKS

PALUN TÄHTADA SÜSTEEMI AKU SUURUSE SUURUS