concept cars

IDEEAUTOD

Lexuse ideeautod pakuvad põnevat võimalust heita pilk tuleviku disainisuundadele.

hybrid cars

HÜBRIIDAUTOD

Leidub palju erinevaid hübriidautosid, kuid üks on neil kõigil ühine.

lexus service

LEXUSE TEENUSED

Lexuse omamine tähendab palju enamat kui lihtsalt autoomanikuks olemist.

LEXUS AUTOSPORDIS

Lexus keskendub 2017. aastal RC F GT3-ga rohkem mootorispordile, et tugevdada oma kaubamärgi sooritusvõime mainet üha suurema hulga rallisõprade abil kogu maailmas. Uhiuus auto, mille on nüüd homologeerinud Rahvusvaheline Autoliit (FIA), osaleb võidusõidu meistrivõistlustel USA-s ja Jaapanis ning valitud Euroopa võidusõitudel.

USA-s on Lexus varustanud 3GT Racingu meeskonna kahe Lexus RC F GT3-ga, millega võisteldakse IMSA WeatherTech SportsCar Championshipi sarja GTD klassis.

Jaapanis võistlevad kaks autot Super GT sarja GT300 klassis LM Corsa meeskonnaga.

Euroopas jätkavad sel hooajal oma arendustegevust Fambacher Racing ja Emil Frey Racing – kaks meeskonda, mis võistlesid mullu RC F GT3 prototüüpidega VLN Endurance’i sarjas, eesmärgiga võistelda tulevikus GT3 võidusõidu kõrgematel tasemetel Euroopas. Sellest tulenevalt võistlevad nad 2017. aastal Euroopa võidusõitudel, sealhulgas rahvusvahelise sarja GT Open valitud üritustel.

Eelmisel aastal tuli Lexus esimese Aasia autotootjana RC F GT3 prototüübiga Nürburgringi Nordschleifel sarja VLN Endurance Championship võidusõidu võitjaks, võttes VLN9 võidusõidul 8. oktoobril üldvõidu.

Lexus saavutas mullu silmapaistvaid tulemusi ka teise, RC F-i baasil loodud võidusõiduautoga – RC F GT500-ga. 2016. aasta RC F GT500 domineeris mullu Jaapanis Super GT sarjas, kus meeskond SARD ning juhid Heikki Kovalainen ja Kohei Hirate võitsid meeskonna ja juhtide meistrivõistluste tiitlid GT500 kategoorias.

ANDMED

2017 RC F GT3 - TEHNILISED ANDMED

Sõiduki nimi LEXUS RC F GT3
Mootor 5,4-liitrine V8
Võimsus üle 373 kW (üle 500 hj)
Pöördemoment ei ole saadaval
Jõuülekanne 6-käiguline järjestiklülitusega võidusõidukäigukast
Rattad 13 × 18 ees, 13 × 18 taga – keskelt lukustatavad, 13 × 8 tolli ees ja taga koos kesklukuga
Pidurid rauast pidurikettad
Kogupikkus 4845 mm
Kogulaius 2030 mm
Kogukõrgus 1270 mm
Teljevahe 2730 mm
Tühimass 1300 kg

Et pakkuda teile paremat kogemust, kasutavad Lexus ja valitud partnerid sellel veebisaidil küpsiseid. Kui jätkate, ilma et muudaksite oma brauseri seadeid, siis eeldame, et nõustute kõigi Lexuse veebisaidil kasutatavate küpsistega.

ROHKEM INFOT