concept cars

IDEEAUTOD

Lexuse ideeautod pakuvad põnevat võimalust heita pilk tuleviku disainisuundadele.

hybrid cars

HÜBRIIDAUTOD

Leidub palju erinevaid hübriidautosid, kuid üks on neil kõigil ühine.

lexus service

LEXUSE TEENUSED

Lexuse omamine tähendab palju enamat kui lihtsalt autoomanikuks olemist.

TAGASI ARTIKLITE JUURDE

LEXUSE KOLMANDA LÜHIFILMIDE SARJA VÕITJAD

lsf article

LEXUS JA FILMISTUUDIO THE WEINSTEIN COMPANY ESITLEVAD LEXUSE KOLMANDA LÜHIFILMIDE SARJA VÕITJAID NAPA VALLEY FILMIFESTIVALIL

LEXUSE LÜHIFILMIDE SARJA KOLMANDA HOOAJA VÕITJAD

ALEXIS MICHALIK
Prantsusmaa, Euroopa

lsf winner 004

Alexis on näitleja ja filmitegija, kes on astunud üles mitmetes telefilmides ja ‑sarjades, näiteks „Petits meurtres en famille“, „Terre de lumière“ ja „Kaboul Kitchen“, ning selliste režissööride nagu Billy Zane’i, Diane Kurys’, Safy Nebou, Yann Samueli, Fernando Colomo, Danièle Thompsoni ja Alexandre Arcady mängufilmides. Peale selle on Alexis kogunud tuntust edukate ülesastumistega teatrilaval, näiteks komöödias „Le Dindon“, mille lavastas Thomas Le Douarec, ning Ibseni ja Strindbergi näidendis „Les Fleurs Gelées“. Ta on teatritrupi Los Figaros asutaja ning pärast kahe lühifilmi lavastamist ‒ „Au Sol“ 2013. aastal ja „Pim-Poum le petit Panda“ 2014. aastal ‒ otsustas ta pühenduda uuesti kirjanikukarjäärile ning hakata väntama oma esimest mängufilmi „Escort Boys“.

JEANNIE DONOHOE
Ameerika Ühendriigid, Põhja-Ameerika

lsf winner 001

Jeannie Donohoe on Los Angeleses elav auhindadega pärjatud filmitegija. Hiljuti lõpetas ta Columbia Ülikooli magistriõppe kiitusega filmikunsti erialal. Jeannie on lõpetanud Dartmouth College’i ja ta sai magistrikraadi hariduse vallas, õpetades samal ajal programmi Teach for America raames Bronxis ühes põhikoolis. Ta on kirjutanud ja lavastanud mitu lühifilmi, kaasa arvatud „Lambing Season“ („Poegimishooaeg“) (esitatud rohkem kui 50 filmifestivalil; Indiewire nimetas selle hiljuti üheks 2014. aasta parimaks lühifilmiks; praegu näidatakse seda Ameerika Avaliku Ringhäälingu (PBS) programmi Film School Shorts raames) ja „Public“ („Avalik“) (Palm Springs ShortFest, PBS Imagemakers). Jeannie töötab praegu oma esimese täispika filmi „Flock“ („Kari“) kallal.

DAMIAN WALSHE-HOWLING
Austraalia, Okeaania

lsf winner 002

Damian on tunnustatud näitleja ja filmilooja, keda teatakse kõige paremini tema värskeima lühifilmi „Suspended“ järgi, mis linastus hiljuti mitmete rahvusvaheliste filmifestivalide võistlusprogrammis, sh St Kilda, Flickerfest, Nashville ja Šveitsis toimunud Locarno festival. Ta on kogunud tuntust ka 2007. aastal valminud debüütfilmiga, milleks on lühifilm „The Bloody Sweet Hit“. Damian on kogu hingest pühendunud jutuvestmisele ning erineva kultuuritausta ja tegelaskujudega lugude otsinguil on ta reisinud maailma eri nurkadesse. Ta pälvis 2008. aastal Austraalia filmiinstituudi parima kõrvalosatäitja auhinna Andrew Benji Veniamini ehk nn Melbourne’i kõige sümpaatsema mõrvari rolli eest originaalkäsikirja alusel vändatud sarjas „Underbelly“.

KEV CAHILL
Iirimaa, Euroopa

lsf winner 003

Pärast Trinity College’i lõpetamist Dublinis matemaatika erialal proovis Kev erinevaid töökohti: ülikooli meelelahutusjuht, Red Bulli diskor Iirimaal, aednik, smuutimüüja, supimüüja, pudru/kaerahelbepudru müüja, puitmööbli valmistaja, tromboonimängija, inglise keele õpetaja, kaubavedaja, jõulupuude müüja, klubiesindaja, paadipesija, baarmen, ettekandja, nõudepesija, betoonitehase töötaja, lauavalmistaja, praktikant filmimispaigas, filmimispaiga otsija, fotograaf, videograaf, filmimispaiga haldaja, visuaalsete efektide praktikant, visuaalsete efektide andmemuundaja, visuaalsete efektide ülevaataja ... Eelmisel aastal lavastas ta oma esimese lühifilmi „More Than God“ („Enam kui Jumal“). Film kandideeris Oscarile, seda on näidatud rohkem kui 30 festivalil ja see on saanud palju auhindu.

LÄHEMALT LEXUSE LÜHIFILMIDEST

Lexuse lühifilmide sarjale pandi alus 2013. aastal eesmärgiga toetada uue põlvkonna lootustandvaid filmitegijaid ja pakkuda neile arenemisvõimalusi. Paljutõotavatele režissööridele ja stsenaristidele on tänu Lexusele avanenud kordumatu võimalus teha koostööd kuulsa filmistuudioga The Weinstein Company, et produtseerida oma töid ja tutvustada neid rahvusvahelisel areenil. Lisateavet leiate veebisaidilt lexusshortfilms.com.

LÄHEMALT LEXUSEST

Alates turuletulekust 1989. aastal on Lexus kogunud kõikjal maailmas tuntust tipptasemel toodete ja klienditeenindusega. Lexus on eksklusiivsete hübriidsõidukite tootjate esireas, pakkudes autosid, milles on ühendatud maailmaklassi tasemel uuenduslik tehnoloogia ja luksus. Lexuse arengule viitab see, et pidevalt tuuakse välja täiustatud disainiga sõidukeid. Lexusele iseloomulik, kujult liivakella meenutav iluvõre, jõulise kujundusega tuled ja hoogsad kerejooned annavad Lexuse autodele meeldejäävalt luksusliku välimuse. http://www.lexus-int.com

LÄHEMALT FILMISTUUDIOST WEINSTEIN

Filmistuudio The Weinstein Company (TWC), mis tegeleb multimeedia tootmise ja levitamisega, asutasid 2005. aasta oktoobris vennad Bob ja Harvey Weinstein, kes panid 1979. aastal aluse ka filmikompaniile Miramax Films. TWC omandusse kuulub ka Dimension Films ehk 1993. aastal Bob Weinsteini asutatud ja žanrifilmidele keskendunud filmistuudio, mis on toonud välja sellised populaarsed frantsiisid nagu SCREAM, SPY KIDS ja SCARY MOVIE. TWC ja Dimension on koos toonud välja hulgaliselt erinevaid peavoolu-, žanri- ja nišifilme, mis on peale suure publikuedu pälvinud ka kriitikute tunnustuse. Ajal, mil Harvey ja Bob on olnud Miramaxi ja TWC eesotsas, on nende stuudiote filmid kandideerinud Ameerika filmiakadeemia Oscari auhindadele kokku 341 korral ja võitnud neist 81.

Alates 2005. aastast on TWC ja Dimension Filmsi stuudiotest jõudnud kinolinale järgmised filmid: „GRINDHOUSE“; „1408“; „I’M NOT THERE“; „THE GREAT DEBATERS“; „VICKY CRISTINA BARCELONA“; „THE READER“; „THE ROAD“; „HALLOWEEN“; „THE PAT TILLMAN STORY“; „PIRANHA 3D“; „INGLOURIOUS BASTERDS“; „A SINGLE MAN“; „BLUE VALENTINE“; „THE KING’S SPEECH“; „THE COMPANY MEN“; „MIRAL“; „SCRE4M“; „SUBMARINE“; „DIRTY GIRL“; „APOLLO 18“; „OUR IDIOT BROTHER“; „I DON’T KNOW HOW SHE DOES IT“; „SARAH’S KEY“; „SPY KIDS: ALL THE TIME IN THE WORLD IN 4D“; „MY WEEK WITH MARILYN“; „THE IRON LADY“; „W.E.“; „CORIOLANUS“; „UNDEFEATED“; „THE ARTIST“; „BULLY“; „THE INTOUCHABLES“; „LAWLESS“; „KILLING THEM SOFTLY“; „THE MASTER“; „SILVER LININGS PLAYBOOK“; „DJANGO UNCHAINED“; „QUARTET“; „ESCAPE FROM PLANET EARTH“; „DARK SKIES“; „THE SAPPHIRES“; „SCARY MOVIE 5“; „KON-TIKI“; „UNFINISHED SONG“; „FRUITVALE STATION“; „LEE DANIELS' THE BUTLER“; „THE GRANDMASTER“; „SALINGER“; „12-12-12“; „PHILOMENA“; „MANDELA: LONG WALK TO FREEDOM“; „AUGUST: OSAGE COUNTY“; „VAMPIRE ACADEMY“; „THE RAILWAY MAN“; „THE IMMIGRANT“; „YVES SAINT LAURENT“; „BEGIN AGAIN“; „THE GIVER“; FRANK MILLERI „SIN CITY: A DAME TO KILL FOR“; „THE DISAPPEARANCE OF ELEANOR RIGBY“; „TRACKS“; „ST. VINCENT“; „THE IMITATION GAME“; „PADDINGTON“ ja „WOMAN IN GOLD“. Linastumist ootavad veel filmid „SOUTHPAW“, „UNDERDOGS“, „NO ESCAPE“, „THREE GENERATIONS“, „ADAM JONES“, „CAROL“ ja „THE HATEFUL EIGHT“.

TWC-l on ka aktiivselt tegutsev teleproduktsiooniosakond, mille tööd kandideerisid 2013. aastal üheksale ja 2014. aastal viiele Emmy auhinnale. TWC teleproduktsiooniosakonnas toodetakse ülimenukat tõsielusarja „Project Runway“ ning selle kõrvalsarju „All Stars“ ja „Under The Gunn“. Selle osakonna hiljutise toodangu hulka kuuluvad ka „Mob Wives“, „Million Dollar Shoppers“, „Rodeo Girls“ ja „Trailer Park: Welcome to Myrtle Manor“. Käsikirjal põhinevatest projektidest on praegu tootmises näiteks John Fusco „Marco Polo“. Stsenaariumipõhistest projektidest on arendusjärgus muu hulgas „Ten Commandments“ ja Daniel Stashoweri „The Hour Of Peril“. TWC on ka „Nanny Diariesi“ arendaja ja „The No. 1 Ladies' Detective Agency“ produtseerija.

Et pakkuda teile paremat kogemust, kasutavad Lexus ja valitud partnerid sellel veebisaidil küpsiseid. Kui jätkate, ilma et muudaksite oma brauseri seadeid, siis eeldame, et nõustute kõigi Lexuse veebisaidil kasutatavate küpsistega.

ROHKEM INFOT