concept cars

IDEEAUTOD

Lexuse ideeautod pakuvad põnevat võimalust heita pilk tuleviku disainisuundadele.

hybrid cars

HÜBRIIDAUTOD

Leidub palju erinevaid hübriidautosid, kuid üks on neil kõigil ühine.

lexus service

LEXUSE TEENUSED

Lexuse omamine tähendab palju enamat kui lihtsalt autoomanikuks olemist.

TAGASI ARTIKLITE JUURDE

KOLMANDA HOOAJA TUTVUSTUS

Lexus ja The Weinstein Company teatasid täna, et alustavad taas iga-aastase Lexuse lühifilmide sarjaga, kuid seekord on filmiloojatel põhjust erilist elevust tunda. Nimelt on Lexuse lühifilmide sari esimest korda avatud kõigile andekatele noortele režissööridele üle maailma. Alates 15. juulist 2015 saavad noored lootustandvad filmitegijad esitada portaali www.lexusshortfilms.com kaudu hindamiseks kuni 20-minutilise lühifilmi oma varasemast loomingust. Konkurss viiakse läbi koostöös Withoutaboxiga (https://www.withoutabox.com), mis on juhtiv filmifestivalidele ja filmiloojatele teenuseid pakkuv ettevõte.

Aastal 2013 esimest korda toimunud Lexuse lühifilmide projekt on mõeldud uue põlvkonna filmiloojate toetamiseks ja nende lühifilmide laiemaks tutvustamiseks.

„Lexuse lühifilmide sari on suurepärane võimalus uusi filmiloojaid tundma õppida ning juhtida tähelepanu lühifilmile kui väga huvitavale formaadile,” lausus TWC asedirektor Harvey Weinstein. „Viimase kahe aasta jooksul oleme näinud, kui palju on meie seas seni avastamata talente. Meil on väga hea meel teha taas Lexusega selles põnevas projektis koostööd ning jätkata perspektiivikate filmiloojate otsimist ja tutvustamist.”

Selle aasta teema on „Ootusärevus” – provokatiivne ja nüansirohke sõna, mis peaks panema osalejate mõtte ja fantaasia uues suunas liikuma. Filmiloojatel palutakse tõlgendada oma narratiivi tähendust ja rääkida oma visioonil põhinev lugu. Projekti esitamise tähtaeg on 25. oktoober 2015. Seejärel valitakse välja neli finalisti, kes tehakse teatavaks 15. novembril 2015 Napa Valley filmifestivali lõputseremoonial. Filmide tootmine algab detsembris 2015.

Neli finalisti väntavad lühifilmid, mida aitab produtseerida ja tutvustada filmistuudio The Weinstein Company. Filmide laiemaks tutvustamiseks näidatakse neid kinodes ning lisatakse mitme suurema filmifestivali kavva. Samuti antakse filmiloojate käsutusse kodune filmide valmistamise ja monteerimise süsteem.

Lexus Internationali täitevasepresident Mark Templin kommenteeris: „Meil on heameel jätkata koostööd filmistuudioga The Weinstein Company. Otsime üheskoos andekaid filmiloojaid ja aitame neil oma unistused teoks teha. Lexuse meeskond püüab pakkuda hämmastavaid kogemusi. Lexuse lühifilmide programm annab meile selleks ainulaadse võimaluse – aitame paljutõotavatel filmiloojatel oma ideid ja soove põnevate ja meelelahutuslike filmide abil väljendada.”

Tänavu juulis alustab Lexuse lühifilmide meeskond koosseisus produtsent Joey Horvitz, vanemprodutsent Lance Still ja Lexus Internationali esindaja Loïc Charlon turneed, mille käigus külastatakse filmikonkursi tutvustamiseks paljusid filmifestivale üle maailma, muu hulgas selliseid üritusi nagu New Filmmakers LA, Rhode Islandi rahvusvaheline filmifestival, Veneetsia filmifestival, Vancouveri rahvusvaheline filmifestival ja Napa Valley filmifestival.

Alates 2016. aasta juunist toimuvad erinevatel lühifilmide tippfestivalidel esilinastused ja kohtumised filmide autoritega. Filmiloojad kogunevad taas 2016. aasta Napa Valley filmifestivalil, kus näidatakse esimest korda maailmas kõiki nelja filmi korraga.

„Meil on väga hea meel asuda Lexusega taas Lexuse lühifilmide sarjas koostööd tegema,” lisas The Weinstein Company tegevdirektor David Glasser. „Püüame leida lugude esitamiseks uusi põnevaid viise ning avastada ühtlasi seni varju jäänud talente. Programm on täiuslik kombinatsioon mõlemast. Ootame kõik huviga, millised uued suurepärased filmiloojad sarja kolmandal tegevusaastal esile tõusevad.”

Et pakkuda teile paremat kogemust, kasutavad Lexus ja valitud partnerid sellel veebisaidil küpsiseid. Kui jätkate, ilma et muudaksite oma brauseri seadeid, siis eeldame, et nõustute kõigi Lexuse veebisaidil kasutatavate küpsistega.

ROHKEM INFOT