concept cars

IDEEAUTOD

Lexuse ideeautod pakuvad põnevat võimalust heita pilk tuleviku disainisuundadele.

hybrid cars

HÜBRIIDAUTOD

Leidub palju erinevaid hübriidautosid, kuid üks on neil kõigil ühine.

lexus service

LEXUSE TEENUSED

Lexuse omamine tähendab palju enamat kui lihtsalt autoomanikuks olemist.

TAGASI ARTIKLITE JUURDE

LEXUSE 2017. AASTA DISAINIAUHIND

LDA ArticleAsset 4Mentors

MENTORID

NERI JA HU
Arhitektid ja interdistsiplinaarsed disainerid

LDA ArticleAsset Mentor Neri Hu

Shanghais asuva Neri & Hu Design and Researchi kaasasutajad Lyndon Neri ja Rossana Hu on kaasa löönud üleilmsetes projektides, milles ühendatakse osaliselt disainidistsipliinid, et luua uus arhitektuuriparadigma. Wallpaper* kuulutas Neri & Hu 2014. aasta disaineriks. 2013. aastal pandi nende nimed USA sisedisaini autahvlile. Ettevõte Neri & Hu usub kindlalt, et põhiline disainitööriist on uurimistöö, sest igal projektil on vaid talle omased kontekstuaalsed probleemid. Arhitektuuri-, interjööri-, üldplaneeringu-, graafilise ja tootedisaini teenuseid pakkuv Neri & Hu tunnistab, et tänapäevased hoonetega seotud probleemid ei piirdu üksnes traditsioonilise arhitektuuriga. Selle asemel et alustada disainimallist, on Neri & Hu töö pidepunkt kogemuste, detailide, materjali, vormi ja valguse dünaamiline koostoime.

MAX LAMB
Disainer

LDA ArticleAsset Mentor MaxLamb

Max Lamb keskendub maapiirkondade maastikul traditsiooniliselt tehtud töödele – rand kui valukoda, kivimurd kui töökoda ning Chatsworthi maavalduses langetatud jugapuud kui põhiteema ja lähtematerjal. Samas on ta sama palju huvitatud linnast ning kantuna oma võimest kohaneda eri keskkondadega ja neile reageerida sünnivad disainiprojektid, mis on omas ajas ja kohas ainulaadsed. Max ei ole kinni mõnes konkreetses materjalis või protsessis ning teda ei köida idee disainist kui vahendist, mis on abiks probleemide lahendamisel. Pigem püüab ta ära kasutada materjali loomupäraseid omadusi, et tuua esile selle loomulikku palet ja ilu. Ta kasutab nii kõrg- kui ka madaltehnoloogilisi võtteid ning on disainer ja tootja, tehes olenevalt projekti keerukusest koostööd valukodade ja tehastega. Ent ta jääb alati truuks samadele põhimõtetele – olla materjali vastu aus ning tõsta esile protsess ja inimvõimed ning nende piirangud.

ELENA MANFERDINI
Disainer ja arhitekt

LDA ArticleAsset Mentor ElenaManferdini

Californias Veneetsia linnaosas asuva Atelier Manferdini asutaja ja omanik Elena Manferdini on ellu viinud disaini-, kunsti- ja arhitektuuriprojekte USAs, Euroopas ning Aasias, sealhulgas Los Angelese nüüdiskunsti muuseumi paviljonis. Tema firma on teinud koostööd selliste rahvusvaheliselt tuntud ettevõtetega nagu Swarovski ja Sephora ning tema tööd on ilmunud mitmesugustes ajakirjades ja muudes väljaannetes, nt Elle, Vogue, The New York Times. Praegu töötab ta Lõuna-California arhitektuuriinstituudi kraadiõppeprogrammide juhatajana. Ta korraldab rahvusvahelisi näitusi ning peab loenguid Massachusettsi tehnoloogiainstituudis (MIT), Princetonis, Tsinghua ülikoolis ja Bauhausis. Ta pälvis hiljuti 2013. aasta COLA stipendiumi originaalse kunstiloomingu toetuseks. 2011. aastal sai ta maineka iga-aastase Ameerika ühendriikide kunstnike (USA) stipendiumi ja tema Alessile loodud õiedisain pälvis hea disaini auhinna.

SNARKITECTURE
Kunstnikud ja arhitektid

LDA ArticleAsset Mentor Snarkitecture

2008. aastal asutasid Daniel Arsham ja Alex Mustonen koostööpõhise ning eksperimentaalse praksise Snarkitecture, mis tegutseb kunsti ja arhitektuuri vahele jäävates valdkondades. New Yorgi Cooper Unionis õppides väljendasid nad mõlemad huvi kunsti ja arhitektuuri ühisosa vastu ning tegid oma esimese töö Dior Homme’ile. Snarkitecture, mille nimi on tuletatud Lewis Carrolli fantaasiarikka luuletuse pealkirjast „The Hunting of the Snark”, disainib püsivaid arhitektuuriprojekte ja funktsionaalseid objekte uutel loome-eesmärkidel, luues imede ja suhtluse hetki, mis võimaldavad inimestel keskkonnast vahetult osa saada. Kuna tavaline muutub erakordseks, mõjuvad Snarkitecture’i arhitektuurilahendused ootamatult.

Et pakkuda teile paremat kogemust, kasutavad Lexus ja valitud partnerid sellel veebisaidil küpsiseid. Kui jätkate, ilma et muudaksite oma brauseri seadeid, siis eeldame, et nõustute kõigi Lexuse veebisaidil kasutatavate küpsistega.

ROHKEM INFOT