concept cars

IDEEAUTOD

Lexuse ideeautod pakuvad põnevat võimalust heita pilk tuleviku disainisuundadele.

hybrid cars

HÜBRIIDAUTOD

Leidub palju erinevaid hübriidautosid, kuid üks on neil kõigil ühine.

lexus service

LEXUSE TEENUSED

Lexuse omamine tähendab palju enamat kui lihtsalt autoomanikuks olemist.

TAGASI ARTIKLITE JUURDE

LEXUSE 2017. AASTA DISAINIAUHIND

LDA ArticleAsset 6Judges

KOHTUNIKUD

PAOLA ANTONELLI
Kuraator

LDA ArticleAsset Judge PaolaAntontelli

Antonelli liitus nüüdiskunsti muuseumiga (MoMA) 1994. aastal ning on praegu nii arhitektuuri- ja disainiosakonna vanemkuraator kui ka MoMA teadus- ja arendusdirektor. Antonelli on esinenud ettekannetega TEDi üritustel, Maailma Majandusfoorumil Davosis ja paljudel teistel rahvusvahelistel konverentsidel. Tema eesmärk on propageerida jõuliselt arusaama disainist, kuni selle positiivne mõju maailmale on saanud täie tunnustuse osaliseks ja seda rakendatakse kõikjal. Lisaks tegeleb ta praegu mitme nüüdisdisaini näitusega ning töötab raamatu „States of Design“ kallal, mis käsitleb tänapäevaste disainivaldkondade mitmekesisust ja erilaadsust.

ARIC CHEN
Kuraator

LDA ArticleAsset Judge AricChen

Aric Chen on Hongkongi Lääne-Kowlooni kultuurilinnaku tulevase visuaalkultuuri muuseumi M+ juhtkuraator. Enne seda töötas ta Pekingi disaininädala loovdirektorina, juhtides edukalt selle ürituse taasellukutsumist 2011. ja 2012. aastal. Chen on teisteski riikides kureerinud ning korraldanud arvukalt näitusi, muuseumiprojekte, biennaale ja muid üritusi ning teinud kaastööd paljudele väljaannetele, mille hulka kuuluvad näiteks The New York Times, Monocle, Architectural Record ja PIN-UP.

TOYO ITO
Arhitekt

LDA ArticleAsset Judge ToyoIto

Ito lõpetas Tokyo ülikooli arhitektuuriosakonna 1965. aastal. Tema peamised tööd on Sendai Mediatheque, Tama kunstiülikooli raamatukoguhoone (Hachioji), Taiwani ülikool, sotsiaalteaduste kolledž (Taiwan), „Minna no Mori“ Gifu meediakosmos jne. Arendusjärgus on sellised projektid nagu riiklik Taichungi teater (Taiwan), Aomori uus staadion ja spordipark (esialgne nimetus) ning paljud teised. Tema paljude tunnustusavalduste hulka kuuluvad Jaapani arhitektuuriinstituudi auhind, Kuldlõvi auhind Veneetsia biennaalil, Briti arhitektide kuningliku instituudi kuldmedal ja Pritzkeri arhitektuuriauhind.

BIRGIT LOHMANN
Designboomi peatoimetaja

LDA ArticleAsset Judge BirgitLohmann

Enne Milanosse kolimist, kus ta on elanud ja töötanud alates 1987. aastast, õppis Hamburgis sündinud Lohmann Firenzes tööstusdisaini. Ta on töötanud disaineri ja tootearendusjuhina mitme Itaalia arhitekti ning tippdisaineri juures. Lisaks on tema kui disainiajaloolase teenuseid kasutanud justiitsasutused ja rahvusvahelised oksjonimajad. Teadlase ja lektorina on ta korraldanud tööstusdisaini seminare mitmes mainekas rahvusvahelises ülikoolis. Ta on 1999. aastal loodud veebilehe Designboom üks kaasasutajaid, praegune peatoimetaja, hariduskavade direktor ja rahvusvaheliste näituste kuraator.

ALICE RAWSTHORN
Disainikommentaator

LDA ArticleAsset Judge AliceRawsthorn

Alice Rawsthorn teeb disainiteemalisi kaastöid väljaandele International New York Times ja Frieze’i messile. Tema värskeim raamat „Hello World: Where Design Meets Life“ käsitleb disaini mõju meie eluolule – minevikus, olevikus ja tulevikus. Ta on esinenud disainiteemaliste ettekannetega paljudel rahvusvahelistel üritustel, sh TEDi konverentsid ja Šveitsis Davosis toimuv Maailma Majandusfoorum. Londonis elav Alice on Chisenhale Gallery ja nüüdistantsutrupi Michael Clark Dance Company kuraatorite kogu esimees ning Whitechapel Gallery kuraator. Ta on pälvinud oma teenete eest disaini ja kunsti valdkonnas Briti impeeriumi ordeni (OBE).

YOSHIHIRO SAWA
Kuraator

LDA ArticleAsset Judge YoshihiroSawa

Yoshihiro Sawa on lõpetanud Kyoto tehnoloogiainstituudi teadusbakalaureusekraadiga inseneriteaduste ja disaini alal. Alates tööle asumisest Toyota Motor Corporationis 1980. aastal on ta töötanud mitmel disainivaldkonna ametikohal, sh planeerimisosakonna rahvusvahelise peadirektorina disaini alal. 2016. aasta aprillis nimetati ta Lexus Internationali täitevasepresidendiks.

Et pakkuda teile paremat kogemust, kasutavad Lexus ja valitud partnerid sellel veebisaidil küpsiseid. Kui jätkate, ilma et muudaksite oma brauseri seadeid, siis eeldame, et nõustute kõigi Lexuse veebisaidil kasutatavate küpsistega.

ROHKEM INFOT