concept cars

IDEEAUTOD

Lexuse ideeautod pakuvad põnevat võimalust heita pilk tuleviku disainisuundadele.

hybrid cars

HÜBRIIDAUTOD

Leidub palju erinevaid hübriidautosid, kuid üks on neil kõigil ühine.

lexus service

LEXUSE TEENUSED

Lexuse omamine tähendab palju enamat kui lihtsalt autoomanikuks olemist.

TAGASI ARTIKLITE JUURDE

LEXUSE 2017. AASTA DISAINIAUHINNA KONKURSI JUHTTEEMA ON „OMETI“

KANDIDAATIDE REGISTREERIMINE NÜÜD AVATUD

Lexus International teatas, et avas kandidaatide registreerimise Lexuse 2017. aasta disainiauhinna konkursile. Esimest korda peeti seda rahvusvahelist disainivõistlust, kus püütakse leida ideid paremaks tulevikuks ning toetada lootustandvaid disainereid ja loovisikuid kõikjalt maailmast, 2013. aastal ning seekordne üritus on järjekorras viies.

Lexuse 2017. aasta disainiauhinna konkursi teema on „Ometi“.

„Ometi-põhimõttest lähtuvalt oleme Lexuses võtnud julguse kombineerida elemente, mis näivad esmapilgul täiesti kokkusobimatud – näiteks esmaklassiliselt mugav ja OMETI meelierutav sõiduelamus. Ometi tähendab, et me ei tee järeleandmisi – me laseme kooskõlast sündida sünergial, mis loob ootamatuid, ent fantastilisi uusi võimalusi. Ometi on tõukejõud, mis viib läbimurreteni, säde, mis sütitab loomepotentsiaali plahvatuse. Ometi innustab Lexust uurima disaini ja tehnoloogia vähekäidud radu, mis kujundavad tulevikutransporti,“ sõnas Lexus Internationali täitevasepresident Yoshihiro Sawa.

Osavõtjatelt oodatakse uuenduslikke disainiprojekte ja originaalseid tõlgendusi, mis avavad süvitsi teema „Ometi“ põhiolemust.

Lexuse 2017. aasta disainiauhinna konkursi kahtteistkümmet finalisti ning nende töid esitletakse disainiringkondadele ja ka laiemale üldsusele 2017. aasta Milano disaininädalal. Kaheteistkümnest finalistist neli saavad võimaluse luua rahvusvaheliselt tunnustatud disainerite juhendamisel oma töö prototüüp. Ühe prototüübi tootmiseelarve on kuni kolm miljonit Jaapani jeeni. Finalistid tutvustavad oma projekte Milano disaininädalal Lexuse kogemuslikus esitlusruumis. Seejärel hindavad kohtunikud nelja prototüüpi, et valida välja peaauhinna võitja, kellel võib avaneda võimalus viia oma prototüüp tootmisesse.

Ka eelmised Lexuse disainiauhinna võitjad demonstreerivad oma andeid rahvusvahelisel areenil. Emanuela Corti ja Ivan Parati projekti Sense-Wear, mis võitis peaauhinna 2015. aastal, eksponeeriti lisaks disainiüritustel Tokyos ja Moskvas. 2016. aastal peaauhinna võitnud disainimeeskonna AMAM projekt „AGAR PLASTICITY – AGARI PRAKTILISED KASUTUSVÕIMALUSED PAKENDAMISES JA MUJALGI“ on pälvinud suurt huvi ning selle autorid on kutsutud osalema teistelgi rahvusvahelistel näitustel. Nagu näha, lõikavad Lexuse disainiauhinna konkursi võitjad kasu nii üleilmsest avalikkuse tähelepanust kui ka võimalustest teha koostööd era- ja avaliku sektoriga. Lexusel on au konkursi abiga avaldada toetust ja tõmmata tähelepanu alustavatele loovtalentidele ja ka võimalustele, mida see igal aastal peetav rahvusvaheline disainikonkurss pakub.

Kandidaadid saavad registreeruda Lexuse 2017. aasta disainiauhinna konkursile ajavahemikus 10. august – 16. oktoober. Kaksteist finalisti kuulutatakse välja 2017. aasta alguses.

Lisateavet leiate kodulehelt LexusDesignAward.com

Et pakkuda teile paremat kogemust, kasutavad Lexus ja valitud partnerid sellel veebisaidil küpsiseid. Kui jätkate, ilma et muudaksite oma brauseri seadeid, siis eeldame, et nõustute kõigi Lexuse veebisaidil kasutatavate küpsistega.

ROHKEM INFOT