concept cars

IDEEAUTOD

Lexuse ideeautod pakuvad põnevat võimalust heita pilk tuleviku disainisuundadele.

hybrid cars

HÜBRIIDAUTOD

Leidub palju erinevaid hübriidautosid, kuid üks on neil kõigil ühine.

lexus service

LEXUSE TEENUSED

Lexuse omamine tähendab palju enamat kui lihtsalt autoomanikuks olemist.

TAGASI ARTIKLITE JUURDE

LEXUS TEATAS
2017. AASTA MILANO DISAININÄDALA VÄLJAPANEKUST „LEXUS YET“, MILLES OSALEB KA NERI OXMAN

2017 Lexus Milan Design Week Neri Portrait

Lexus International teatas täna, et astub 2017. aasta Milano disaininädalal, mis on maailma suurim disainiteemaline näitus ja mida tuntakse ka nime Salone Del Mobile all, üles väljapanekuga „LEXUS YET“. Lexuse näitus on väljas 4. kuni 9. aprillini Parco Sempiones asuvas disaini- ja kunstimuuseumis La Triennale di Milano, mida peetakse Milano disaininädala südameks.

Lexus on osalenud Milano disaininädalal alates 2005. aastast, mis annab tunnistust selle kaubamärgi kustumatust kirest disaini ja uuenduste vastu. Sel aastal tegi Lexus koostööd arhitekti, disaineri ja MIT Media Labi professori Neri Oxmani ning tema uurimis- ja kujundusmeeskonnaga The Mediated Matter Group. Oxman, kes on nimekas loovisik ning tegutseb arhitektuuri- ja disainivaldkonna esirinnas, on kogunud tuntust disainiuuendustega, mille inspiratsiooni- ja lähteallikas on loodus. Oxmani eesmärk ühendada loodus ja selle näiline vastandpoolus – tehnoloogia – haakub hästi Lexuse OMETI-põhimõttega.

OMETI-põhimõte ajendab Lexust nihutama loovuse piire, kombineerides elemente, mis näivad esmapilgul täiesti kokkusobimatud. See ergutab järeleandmiste tegemise asemel looma kooskõla. Nii tekkiv sünergia viib läbimurreteni ja aitab näha väljapoole kujutlusvõime piire jäävaid võimalusi.

Lexus Internationali täitevasepresident Yoshihiro Sawa selgitab: „Tänu sellele, et püüdleme esmapilgul kokkusobimatutena näivate elementide kombineerimise poole, suudame lisada uut särtsu oma loomingulisele potentsiaalile ning uurida disaini ja tehnoloogia vähekäidud radu.“

Lexust ja Oxmani meeskonda seob kindel eesmärk muuta maailma paremaks disaini- ja materjaliuuenduste abil. Lexuse väljapaneku raames tutvustab Oxman koos The Mediated Matter Groupiga oma nägemust OMETI-põhimõttest kaasahaarava mitmedimensioonilise installatsiooni abil, milles toob valguse ja varjud kokku meeskonna välja töötatud uudne tehnoloogia.

2017 Lexus Design Awards Milan Design Week Finalists Announcement

Peale selle vaimustava ja meeldejääva elamuse tulevad esitlemisele ka Lexuse disainiauhinna võistluse 12 finalisti tööde prototüübid ja fotostendid, mis tõstavad originaalsel ja uuenduslikul viisil esile OMETI-põhimõtet. Ka rõhutab Lexus disainivaldkonna igakülgset tähtsust visuaalselt kaasahaarava ja leidliku tagasivaatega Lexuse varasematele ülesastumistele Milano disaininädalal.

VÄLJAPANEKU TUTVUSTUS

Ürituse pealkiri

„LEXUS YET“

Toimumisaeg

4.–9. aprillini 10.00-22.00 (eeltutvustus ajakirjanikele: 3. aprill 10.00-18.00)

Toimumiskoht

La Triennale di Milano, Viale Alemagna 6, Milano, Itaalia

Teema

„YET“

Eksponaadid

  • Valitud disaineri OMETI-teemaline projekt
  • Lexuse 2017. aasta disainiauhinna võistluse finalistide tööd (4 prototüüpi ja 8 fotostendi)
  • Tagasivaade Lexuse ülesastumistele Milano disaininädalal alates 2005. aastast

Korraldaja

Lexus International

LÄHEMALT NERI OXMANIST JA THE MEDIATED MATTER GROUPIST

Arhitekt, disainer ja MIT Media Labi õppejõud Oxman on teerajaja materjaliökoloogia valdkonnas, mille kohaselt on arvutused, tootmine, keskkond ja materjalid disaini lahutamatud koostisosad. Oxmani uurimis- ja disainimeeskonna The Mediated Matter Group tegevus hõlmab arvutuslikku disaini, digitaalset tootmist, materjaliteadust ja sünteetilist bioloogiat ning lähtudes sellealastest teadmistest, ei kammitse tegevusharude või mastaapide piirid nende loometööd, mis hõlmab kõike alates mikroskoopilistest esemetest kuni tervete hooneteni. Mediated Matteri teosed kuuluvad muu hulgas selliste muuseumide nagu Cooper Hewitt, MoMA, SFMOMA, Centre Georges Pompidou, MFA Boston ja FRAC Orléans püsiekspositsiooni. Oxman on pälvinud arvukalt tunnustusavaldusi ja auhindu, sealhulgas Grahami sihtasutuse auhind (2008), Earthi-nimeline auhind (2009), Vilceki auhind (2014) ja BSA naisdisainerite auhind (2014). Ta on pärjatud Carnegie sihtasutuse aunimetusega Pride of America (2014) ning on arvatud kirjastuse ROADS koostatud saja maailma kõige julgema interdistsiplinaarse mõtleja edetabelisse (2015). Oxmanile on tema tööde ja uuenduste eest avaldanud tunnustust nii Maailma Majandusfoorum kui ka Valge Maja.

MIT Media Lab eirab etteantud piire ja tegevusharusid, edendades jõuliselt erilaadset antidistsiplinaarset tegevuskultuuri, mis innustab looma seoseid näiliselt ühitamatute uurimisvaldkondade vahel. Disainerid, nanotehnoloogid, andmete visualiseerimise spetsialistid, mehaanikainsenerid, materjali- ja tööstusteadlased ning teerajajad arvutiliideste alal töötavad siin õlg õla kõrval, et anda (uus) sisu sellele, mida tehnoloogia inimeste jaoks tähendab ja kuidas saab see neile abiks olla. Lisateave: www.media.mit.edu.

Et pakkuda teile paremat kogemust, kasutavad Lexus ja valitud partnerid sellel veebisaidil küpsiseid. Kui jätkate, ilma et muudaksite oma brauseri seadeid, siis eeldame, et nõustute kõigi Lexuse veebisaidil kasutatavate küpsistega.

ROHKEM INFOT