concept cars

IDEEAUTOD

Lexuse ideeautod pakuvad põnevat võimalust heita pilk tuleviku disainisuundadele.

hybrid cars

HÜBRIIDAUTOD

Leidub palju erinevaid hübriidautosid, kuid üks on neil kõigil ühine.

lexus service

LEXUSE TEENUSED

Lexuse omamine tähendab palju enamat kui lihtsalt autoomanikuks olemist.

TAGASI ARTIKLITE JUURDE

LEXUSE „OOTUSÄREVUS” 2016. AASTA MILANO DISAININÄDALAL

LDA Article 001

KOOSTÖÖS DISAINISTUUDIO FORMAFANTASMA JA KOKK YOJI TOKUYOSHIGA VALMINUD LEXUSE VÄLJAPANEK „LEXUS – AN ENCOUNTER WITH ANTICIPATION”

Lexus esitleb maailma suurima disaininäituse – 2016. aasta Milano disaininädala (Salone Del Mobile) – raames oma väljapanekut „Lexus – An Encounter with Anticipation”. Tornerias Tortonas Spazio Lexuse hallis 12.–17. aprillini 2016 toimuval väljapanekul esitletakse laialdase tunnustuse pälvinud stuudio Formafantasma disainimeeskonna ja Michelini tärniga pärjatud koka Yoji Tokuyoshi vahelist ainulaadset koostööd.

Väljapanekul näeb ootamatut ja võrratut kohtumist, mis meelitab külastajad ainulaadsesse, ootusärevusest tulvil maailma. Külastajad õpivad tundma Lexuse meisterlikkuse olemust ning tutvuvad sellega, kuidas Lexuse tehnoloogia ja disainipõhimõtted teisendatakse esteetiliseks ja emotsionaalseks kogemuseks. Ühiskondlikke vajadusi ja soove aimav väljapanek annab edasi Lexuse ettekujutust ennenägematutest asjadest ning pakub uuel kujul üllatusi ja naudinguid. Külastajad kogevad, kuidas Lexus loob ootusärevuse abil hämmastavaid kogemusi.

Näitusesaali kujundab ja püstitab Formafantasma. Selle Amsterdamis asuva stuudio edu taga seisvad noored disainerid on juba pälvinud laialdase tunnustuse oma disainitud toodete eest, saades aasta disaineri nominatsiooni 2014. aasta Wallpaperi* disainiauhindade jagamisel. Ka kokk Yoji Tokuyoshi on tõusev täht kokandusmaailmas, olles tuntud oma loomingulisuse ja uuenduslikkuse poolest. Tema uus restoran Ristorante Tokuyoshi Milanos sai vaid kümme kuud pärast avamist Michelini tärni. Nende Euroopas asuvate loomegeeniuste vaheline koostöö on täiuslikult kooskõlas väljapaneku „Lexus – An Encounter with Anticipation” püüdluste ja eesmärgiga tutvuda uute disainivõimalustega.

LDA Article Formafantasma 002

Formafantasma rääkis inspireerivast Lexuse külastusest Jaapanis: „Meile avaldas muljet Lexuse pühendumine esmaklassilisele meisterlikkusele, ausale tootmisele ja vastutustundlikule tehnoloogiakasutusele. Tundsime, kuidas Lexuse avatus ja ausus tekitasid elevat ootusärevust. See juhatas meid läbipaistvuse disainifilosoofia juurde. Läbipaistvus osutab tulevikule, mis on avatud ja aus ning mis innustab ühiskonda saavutama säästva käitumise ja edumeelse eluviisiga seotud ühiseid eesmärke.”

Mark Templin (Lexus Internationali täitevasepresident) ütles: „Lexuse 2015. aasta disainiauhindade konkursi raames tegid finalistid Milano disaininädalal hämmastavaid esitlusi. Tänu neile saatis auhinnakonkurssi tohutu edu. Disainivaldkonnast olenemata innustame 2016. aasta osavõtjaid esitama oma kõige loomingulisemaid ideid, mis on kooskõlas teemaga „Ootusärevus”.”

Läbipaistvuse teemal ütles kokk Yoji Tokuyoshi järgmist: „Läbipaistvus ei tähenda pelgalt klaari ja säravat. Mõnikord tähendab läbipaistvus midagi nähtamatut, mis paneb teid mõtlema. See tekitab ootusärevust ja suurendab esmakohtumise rõõmu. Soovin väljendada seda ideed maitseelamuste kaudu.”

Ootusärevus on ka tänavuse Lexuse disainiauhinna konkursi teema. See on rahvusvaheline disainikonkurss, mille eesmärk on innustada inimesi looma uusi lahendusi, mis muudavad ühiskonda paremaks, ja toetada lootustandvaid loovisikuid tulevikku parandavate toodete väljatöötamisel. Milano disaininädala raames pannakse samas kohas välja ka Lexuse 2016. aasta disainiauhinnale kandideeriva 12 finalisti loovtööd.

Et pakkuda teile paremat kogemust, kasutavad Lexus ja valitud partnerid sellel veebisaidil küpsiseid. Kui jätkate, ilma et muudaksite oma brauseri seadeid, siis eeldame, et nõustute kõigi Lexuse veebisaidil kasutatavate küpsistega.

ROHKEM INFOT