concept cars

IDEEAUTOD

Lexuse ideeautod pakuvad põnevat võimalust heita pilk tuleviku disainisuundadele.

hybrid cars

HÜBRIIDAUTOD

Leidub palju erinevaid hübriidautosid, kuid üks on neil kõigil ühine.

lexus service

LEXUSE TEENUSED

Lexuse omamine tähendab palju enamat kui lihtsalt autoomanikuks olemist.

TAGASI ARTIKLITE JUURDE

MENTORID

lda mentors hero

NERI ja HU –

ARHITEKTID JA INTERDISTSIPLINAARSED DISAINERID

lda mentor nerhu

Shanghais asuva Neri & HU Design and Researchi kaasasutajad Lyndon Neri ja Rossana Hu on kaasa löönud üleilmsetes projektides, milles ühendatakse osaliselt disainidistsipliinid, et luua uus arhitektuuriparadigma. 2014. aastal kuulutas Wallpaper* Neri & Hu aasta disaineriks 2014. 2013. aastal pandi nende nimed USA sisedisaini autahvlile. Ettevõte Neri & Hu usub kindlalt, et põhiliseks disainitööriistaks on uurimistöö, sest igal projektil on vaid talle omased kontekstuaalsed probleemid. Arhitektuuri-, interjööri-, üldplaneeringu-, graafilise ja tootedisaini teenuseid pakkuv Neri & Hu tunnistab, et tänapäevased hoonetega seotud probleemid ei piirdu üksnes traditsioonilise arhitektuuriga. Selle asemel, et alustada disainimallist, on Neri & Hu töö pidepunktiks kogemuste, detailide, materjali, vormi ja valguse dünaamiline koostoime.

MAX LAMB –

DISAINER

lda mentor max

ELENA MANFERDINI –

DISAINER JA ARHITEKT

lda mentor elena

Californias Veneetsia linnaosas asuva Atelier Manferdini asutaja ja omanik Elena Manferdini on teostanud disaini-, kunsti- ja arhitektuuriprojekte Ameerika Ühendriikides, Euroopas ja Aasias, kaasa arvatud Los Angelese nüüdiskunsti muuseumi paviljon. Tema firma on teinud koostööd selliste rahvusvaheliselt tuntud ettevõtetega nagu Saworski ja Sephora ning tema tööd on ilmunud mitmesugustes ajakirjades ja väljaannetes, nt Elle, Vogue ja The New York Times. Praegu töötab ta Lõuna-California arhitektuuriinstituudi kraadiõppeprogrammide juhatajana. Ta korraldab rahvusvahelisi näitusi ning peab loenguid Massachusettsi Tehnoloogiainstituudis (MIT), Princetonis, Tsinghua ülikoolis ja Bauhausis. Ta pälvis hiljuti 2013. aasta COLA stipendiumi originaalse kunstiloomingu toetuseks. 2011. aastal sai ta maineka iga-aastase Ameerika Ühendriikide Kunstnike (USA) stipendiumi ning tema Alessile loodud õiedisain pälvis hea disaini auhinna.

SNARKITECTURE –

KUNSTNIKUD JA ARHITEKTID

lda mentor snarkitecture

2008. aastal asutasid Daniel Arsham ja Alex Mustonen koostööl põhineva ja eksperimentaalse praksise Snarkitecture, mis tegutseb kunsti ja arhitektuuri vahele jäävates valdkondades. Näidates alates ühisest õpinguajast New Yorgi Cooper Unionis üles vastastikust huvi kunsti ja arhitektuuri ühisosa vastu, tegid nad oma esimese töö Dior Homme’ile. Snarkitecture, mille nimi on tuletatud Lewis Carrolli fantaasiarikka luuletuse pealkirjast „The Hunting of the Snark”, disainib püsivaid arhitektuuriprojekte ja funktsionaalseid objekte uutel loomingulistel eesmärkidel, luues imede ja suhtluse hetki, mis võimaldavad inimestel keskkonnast vahetult osa saada. Kuna tavaline muutub erakordseks, mõjuvad Snarkitecture arhitektuurilahendused ootamatult.

Et pakkuda teile paremat kogemust, kasutavad Lexus ja valitud partnerid sellel veebisaidil küpsiseid. Kui jätkate, ilma et muudaksite oma brauseri seadeid, siis eeldame, et nõustute kõigi Lexuse veebisaidil kasutatavate küpsistega.

ROHKEM INFOT