concept cars

IDEEAUTOD

Lexuse ideeautod pakuvad põnevat võimalust heita pilk tuleviku disainisuundadele.

hybrid cars

HÜBRIIDAUTOD

Leidub palju erinevaid hübriidautosid, kuid üks on neil kõigil ühine.

lexus service

LEXUSE TEENUSED

Lexuse omamine tähendab palju enamat kui lihtsalt autoomanikuks olemist.

TAGASI ARTIKLITE JUURDE

KOHTUNIKUD

lda judges hero

PAOLA ANTONELLI –

KURAATOR

lda judge paola

Antonelli liitus nüüdiskunsti muuseumiga (MoMA) 1994. aastal ning on praegu nii arhitektuuri- ja disainiosakonna vanemkuraator kui ka MoMA teadus- ja arendusdirektor. Tema esimesele näitusele „Mutant Materials in Contemporary Design” (1995) muuseumis MoMA järgnes peagi ka teine – „Thresholds”. Ta on pidanud loenguid Davosis toimuvatel maailma majandusfoorumitel ning kuulunud mitme rahvusvahelise arhitektuuri- ja disainikonkursi žüriisse. Tema eesmärk on propageerida jõuliselt arusaama disainist, kuni selle positiivne mõju maailmale on saanud täie tunnustuse osaliseks ja see leiab täielikku rakendust. Praegu korraldab ta nüüdisdisaini näitusi ja tegeleb raamatuga „Design Bites”, millesse on koondatud maailma eri paikadest pärinevad road, mida peetakse suurepärase disaini näideteks.

ARIC CHEN –

KURAATOR

lda judge aric

USAst pärit Chen on Hongkongi Lääne-Kowlooni kultuurilinnaku tulevase visuaalkultuuri muuseumi M+ värskelt ametisse nimetatud disaini- ja arhitektuurivaldkonna kuraator. Enne seda töötas ta Pekingi 2011. ja 2012. aasta disaininädala loovdirektorina. Veelgi varem tegutses ta New Yorgis sõltumatu kuraatori ja disainikriitikuna, tegi kaastööd kümnetele väljaannetele, mille hulka kuulusid näiteks The New York Times, Metropolis, Fast Company, Architectural Record ja PIN-UP.

TOYO ITO –

ARHITEKT

lda judge toyolto

Ito lõpetas Tokyo ülikooli arhitektuuriosakonna 1965. aastal. Tema peamised tööd on Sendai Mediatheque, Tama kunstiülikooli raamatukoguhoone (Hachiōji), 2009. aasta maailmamängude peastaadion Kaohsiungis (Taiwan). Pooleliolevatest töödest väärib märkimist näiteks Taichungi ooperimaja (Taiwan). Tema mitmete tunnustusavalduste hulka kuuluvad Jaapani arhitektuuriinstituudi auhind, Kuldlõvi elutööauhind Veneetsia biennaali 8. rahvusvahelisel arhitektuurinäitusel NEXT, Briti arhitektide kuningliku instituudi kuldmedal ja Pritzkeri auhind.

BIRGIT LOHMANN –

DESIGNBOOMI PEATOIMETAJA

lda judge birgit

Enne Milanosse kolimist, kus ta on elanud ja töötanud alates 1987. aastast, õppis Hamburgis sündinud Lohmann Firenzes tööstusdisaini. Ta on töötanud disaineri ja tootearendusjuhina mitme Itaalia arhitekti ja tippdisaineri juures. Lisaks on tema kui disainiajaloolase teenuseid kasutanud justiitsasutused ja rahvusvahelised oksjonimajad. Teadlase ja lektorina on ta korraldanud tööstusdisaini seminare mitmes mainekas rahvusvahelises ülikoolis. Ta on 1999. aastal loodud veebilehe Designboom üks kaasasutajatest, praegune peatoimetaja, hariduskavade direktor ja rahvusvaheliste näituste kuraator.


ALICE RAWSTHORN –

DISAINIKOMMENTAATOR

lda judge alice

Alice Rawsthorn on ajalehe The International New York Times disainikriitik. Tema igal esmaspäeval ilmuvat disainiveergu edastatakse teiste meediakanalite vahendusel ka mujal maailmas. Alice on Whitechapel Gallery ja tantsutrupi Michael Clark Dance Company kuraator ning Chisenhale Gallery kuraatorite kogu esimees. Tema uusim raamat, kriitikutelt sooja vastuvõtu osaliseks saanud „Hello World: Where Design Meets Life”, mille avaldas kirjastus Hamish Hamilton, uurib disaini mõju meie elule minevikus, olevikus ja tulevikus.

TOKUO FUKUICHI –

LEXUS INTERNATIONALI PRESIDENT

lda judge tokuo

Tal on bakalaureusekraad kunstis ja disainis Tama Kunstiülikoolist. Ta on olnud Toyota Motor Corporationis mitmetel disainiga seotud ametikohtadel, mis päädisid tema praeguse ametikohaga Lexus Internationali presidendina.

Et pakkuda teile paremat kogemust, kasutavad Lexus ja valitud partnerid sellel veebisaidil küpsiseid. Kui jätkate, ilma et muudaksite oma brauseri seadeid, siis eeldame, et nõustute kõigi Lexuse veebisaidil kasutatavate küpsistega.

ROHKEM INFOT