concept cars

IDEEAUTOD

Lexuse ideeautod pakuvad põnevat võimalust heita pilk tuleviku disainisuundadele.

hybrid cars

HÜBRIIDAUTOD

Leidub palju erinevaid hübriidautosid, kuid üks on neil kõigil ühine.

lexus service

LEXUSE TEENUSED

Lexuse omamine tähendab palju enamat kui lihtsalt autoomanikuks olemist.

TAGASI ARTIKLITE JUURDE

„OOTUSÄREVUS”
KASVAB

LEXUSE 2016. AASTA DISAINIAUHINNA KONKURSI FINALISTID ON VÄLJA KUULUTATUD

  • 1232 kandidaadi seast üle kogu maailma valiti välja 12 finalisti
  • Neli finalisti Ühendkuningriigist, Kanadast, Koreast ja Jaapanist valmistavad prototüübid rahvusvaheliselt tunnustatud loovisikute juhendamisel.
  • Kõikide finalistide tööd pannakse välja Lexuse näitusel tänavu 11.–17. aprillini aadressil via Tortona 32 toimuval Milano disaininädalal.

Lexus International kuulutas välja Lexuse 2016. aasta disainiauhinna konkursi 12 finalisti. 2013. aastal alguse saanud rahvusvahelise disainivõistluse eesmärk on innustada inimesi looma ühiskonda paremaks muutvaid uusi lahendusi ja toetada lootustandvaid loovisikuid üle kogu maailma.

Lexuse disainiauhindade neljas iga-aastane konkurss, mille teemaks on „Ootusärevus” („Anticipation”), meelitas ligi 1232 kandidaati 73 riigist.

Maailmakuulsatest disaineritest ja loovisikutest koosnev žürii tuli kandidaatide hindamiseks kokku novembris. Tänavu avaldasid kandidaadid žürii liikmetele muljet seninägematute või ebamääraste, ent lähitulevikus suure tõenäosusega teostatavate disainilahendustega. Pärast põhjalikku arutelu ja tähelepanekut, et osalejatel on olemas kirg ja tahe avastada ettearvamatut, valiti välja 12 finalisti, võttes arvesse seda, kas nad annavad potentsiaalse panuse disainiuuendusteks.

Mark Templin (Lexus Internationali täitevasepresident) ütles: „Lexuse 2015. aasta disainiauhindade konkursi raames tegid finalistid Milano disaininädalal hämmastavaid esitlusi. Tänu neile saatis auhinnakonkurssi tohutu edu. Disainivaldkonnast olenemata innustame 2016. aasta osavõtjaid esitama oma kõige loomingulisemaid ideid, mis on kooskõlas teemaga „Ootusärevus”.”

Järgmised neli finalisti valmistavad rahvusvaheliselt tunnustatud loovisikute juhendamisel oma disainiprototüübid.

  • AMAMi (Jaapan) loodud AGAR PLASTICITY on projekt, mille raames uuritakse, kuidas saab merevetikatest pärinevat geeljat ainet – agarit – kasutada keskkonnasäästlike pakkematerjalidena plasti asemel.
  • Myungsik Jangi (Korea) loodud DADA on klotsikujuline mänguasi, mida saab vabalt kombineerida paelte, aukude ja pulkade abil, et arendada iga lapse kujutlusvõimet ja viia kujutatu ellu.
  • Angelena Laura Fenuta (Kanadas elava itaalia disaineri) loodud Shape Shifters on eriline rõivalõige, mille korral rakendatakse tekstiilil moodulpõhimõtteid. See võimaldab luua mitmesuguseid rõivaid.
  • STUDIO AYASKANi (Ühendkuningriigis asuvate türgi disainerite) loodud Trace on kell, mis visualiseerib ultraviolettkiirte ja värvi muutvate omaduste abil aja kulgu.

Mentoriteks on taas arhitektid ja interdistsiplinaarsed disainerid Neri ja Hu koos disaineriga Max Lamb ning esimest korda liituvad mentorite seltskonnaga disainer/arhitekt Elena Manferdini ja kunstnik/arhitekt Snarkitecture. Nelja valminud prototüüpi esitletakse tänavuse Milano disaininädala raames korraldataval Lexuse näitusel koos ülejäänud kaheksa finalisti töödega. Üritus toimub 11.–17. aprillini T32 Torneria/Carrozzerias, Via Tortona 32, 20144 (Zona Tortona).

Lexuse 2016. aasta disainiauhinnakonkursi peaauhinna võitja, kes valitakse välja nelja prototüübi valmistanud finalisti seast, tehakse teatavaks 11. aprillil toimuval auhinnatseremoonial. Lisateavet Lexuse boksi kohta 2016. aasta Milano disaininädalal antakse veebruari keskel.

Et pakkuda teile paremat kogemust, kasutavad Lexus ja valitud partnerid sellel veebisaidil küpsiseid. Kui jätkate, ilma et muudaksite oma brauseri seadeid, siis eeldame, et nõustute kõigi Lexuse veebisaidil kasutatavate küpsistega.

ROHKEM INFOT