concept cars

IDEEAUTOD

Lexuse ideeautod pakuvad põnevat võimalust heita pilk tuleviku disainisuundadele.

hybrid cars

HÜBRIIDAUTOD

Leidub palju erinevaid hübriidautosid, kuid üks on neil kõigil ühine.

lexus service

LEXUSE TEENUSED

Lexuse omamine tähendab palju enamat kui lihtsalt autoomanikuks olemist.

TAGASI ARTIKLITE JUURDE

LEXUS – MEELIERUTAV RÄNNAK

LEXUS ON OSALENUD MAAILMA SUURIMAL DISAINIÜRITUSEL THE SALONE DEL MOBILE DI MILANO (MILANO DISAININÄDAL) JUBA KÜMME AASTAT. LEXUS, KES TEEB KOOSTÖÖD AINULAADSEID INSTALLATSIOONE LOOVATE KUULSATE DISAINERITEGA, VÄLJENDAB SEL MOEL OMA ARUSAAMA TÕELISEST LUKSUSMARGIST JA OMA AINULAADSEID DISAINIPÕHIMÕTTEID.

Tänavune väljapanek, mis kannab pealkirja „LEXUS – MEELIERUTAV RÄNNAK”, viib meid teekonnale läbi kolme tsooni, mille on kujundanud Prantsuse disainer Philippe Nigro. Iga tsoon äratab inimese viit meelt erineval moel.

Meeled on elu lahutamatu osa, sest need võimaldavad meil maailma tajuda. Valides just nimelt sellise laia teema, mis hõlmab nägemist, kuulmist, tunnetust, haistmist ja maitsmist, avasime lõputute võimaluste laeka. See teema on Lexuse jaoks eriti asjakohane, sest kogu sõidukogemus on seotud meeltega: alates meie mudelite rabavast väliskujundusest ja lõpetades peenhäälestatud mootorite häälega ning aistingutega, mida tekitab rool, kui seda keerate. Kõik meeled on haaratud.

Philippe Nigro kommenteeris: „Kui külastasin Lexuse tehaseid, et näha, kuidas sõidukeid disainitakse ja ehitatakse, avaldas mulle sügavat muljet, millist hoolikat tähelepanu pöörab Lexus mitte üksnes välimusele, vaid ka nähtamatutele sisemistele üksikasjadele. Just see ajendas mind looma „pahupidi” (Inside-Out) disainilahendust, mis võimaldab külastajatel kogeda ilu iga nurga alt.”

Eksponeerides asju, mis on tavaliselt pilgu eest varjatud, kutsub Lexus külastajaid üles tegema eri tsoonides uusi avastusi ja hankima uudseid kogemusi.

Esimene tsoon: Lexuse disaini uued aspektid

Eksklusiivse installatsiooni keskmes on Lexuse teada-tuntud disainipõhimõte. Eriliste peeglite abil loodavad ootamatud peegeldused ja valgus tekitavad mulje liikumisest ning stimuleerivad kujutlusvõimet.

Ettevõtte Euroopa disainistuudios ED² loodud lahendus väljendab Lexuse armastust uudsete disainisuundade vastu.

Teine tsoon: Lexuse disainiauhind 2015 – ideid tuleviku kujundamiseks

Konkursi „Lexuse disainiauhind 2015” kaheteistkümne finalisti töödest on koostatud spetsiaalne väljapanek. Külastajaid tervitab puidune fuajee, mis viib näitusesaali, kus on välja pandud prototüübid ja paneelid. Vaikne ja mõnus õhkkond ruumis võimaldab külastajatel tunnetada iga töö originaalsust ja loovust ning mõtiskleda erinevate disainilahenduste tulevikuperspektiivide üle.

Kolmas tsoon: rakendage kõiki viit meelt

Külastajatel palutakse uurida järjest kolme kookonit, mis kujutavad endast keerukaid puitsõrestikke. Kookonid, mis kannavad nime „Vihm”, „Puit” ja „Maa”, loovad ürgse keskkonna, kus saab maitsta toidudisainer Hajime Yoneda loomingut ning süveneda sensoorsetesse naudingutesse, mida pakub tutvumine Lexuse margikogemusega.

Esimeses kookonis antakse külastajatele vihmahelbed ja suunatakse nad pimedasse ruumi, kus nad saavad kogeda langeva vihma tekitatavaid aistinguid ja helisid.

Teise ruumi sisenedes pakutakse külastajatele käsitsi valmistatud šokolaadi, mis aitab kogeda metsa lõhnu, helisid ja maitset seestpoolt väljapoole.

Viimaks saavad külastajad nautida kausitäit „Maa suppi”, misjärel nad suunatakse kaunisse universumisse, mis on täis pimeduses plinkivaid tähti ning mis sümboliseerib emakese maa elujõudu.

„LEXUS – MEELIERUTAV RÄNNAK” on külastajatele avatud teisipäevast, 14. aprillist pühapäeva, 19. aprillini kl 11–21 aadressil Lexus Spazio – La Torneria, Via Tortona 32, Milano.

Pressitutvustus toimub esmaspäeval, 13. aprillil kl 10–18.

Ametlikud teemaviited: #LexusDesignAward, #MilanDesignWeek.

Et pakkuda teile paremat kogemust, kasutavad Lexus ja valitud partnerid sellel veebisaidil küpsiseid. Kui jätkate, ilma et muudaksite oma brauseri seadeid, siis eeldame, et nõustute kõigi Lexuse veebisaidil kasutatavate küpsistega.

ROHKEM INFOT