concept cars

IDEEAUTOD

Lexuse ideeautod pakuvad põnevat võimalust heita pilk tuleviku disainisuundadele.

hybrid cars

HÜBRIIDAUTOD

Leidub palju erinevaid hübriidautosid, kuid üks on neil kõigil ühine.

lexus service

LEXUSE TEENUSED

Lexuse omamine tähendab palju enamat kui lihtsalt autoomanikuks olemist.

TAGASI ARTIKLITE JUURDE

MILANO 2015. AASTA DISAININÄDALA RAAMES KUULUTATI VÄLJA LEXUSE DISAINIAUHINNA VÕITJA

LEXUSE TEATEL VALIS KÕRGETASEMELINE ŽÜRII LEXUSE DISAINIAUHINNA KONKURSI ESIMESE PEAAUHINNA VÕITJAKS TOOTESARJA SENSE-WEAR, MILLE AUTORID ON EMANUELA CORTI JA IVAN PARATI (CARAVAN).

Teemast „Meeled” kantud konkursi võitja valiti välja nelja finalisti hulgast võistlustöö prototüübi esitluse põhjal. Võidutööga ja samuti ülejäänud 11 finalisti töödega saab tutvuda Milano 2015. aasta disaininädala raames Lexuse väljapanekul „Lexus – meelierutav rännak”. Tänavuse aasta Lexuse disainiauhinna konkursile laekus suur hulk töid ning laias valikus suurepäraseid originaalseid ideid. Paljud teema „Meeled” all esitatud võistlustööd olid suunatud kõigile viiele inimmeelele ehk pigem inimliku kogemuse emotsionaalsetele, mitte konkreetsetele aspektidele.

Teisipäeval, 14. aprillil avas Lexus International Milanos Tornerias Spazio Lexuse hallis pidulikult väljapaneku „Lexus – meelierutav rännak”. Näitus pakub hämmastavat kogemust, mis valmistab meeled ette põnevaks Lexuse rännakuks. Väljapaneku koostasid maailmakuulus ruumidisainer Philippe Nigro koos tippkokk Hajime Yonedaga.

Lexus – meelierutav rännak

„Lexus – meelierutav rännak”, mille keskmes on Lexuse jaoks oluline mõiste „meeled”, pakub rikkalikku ja põnevat sensoorset kogemust. Kui ruumidisainer Philippe Nigro Lexuse tehast külastas, ei avaldanud talle sügavat muljet mitte üksnes see, kui hoolikalt Lexus suhtub asjade välisilmesse, vaid ka see, millist tähelepanu pööratakse varjatud sisemisetele üksikasjadele. Sellest tõdemusest sündis „pahupidi” kontseptsioon, mis võimaldab külastajatel kogeda ilu iga nurga alt. Lexus demonstreerib kolmest tsoonist koosneval väljapanekul asju, mis on tavaliselt pilgu eest varjul, ning kutsub külastajat tegema uusi avastusi.

Esimene tsoon: köidab meeli

Selles tsoonis on välja pandud 2015. aasta Genfi rahvusvahelisel autonäitusel esitletud ideeauto LF-SA eriversioon. Sõidukit, mis on paigutatud kookoni keskele, ümbritsevad arvukad nõguspeeglid. Peeglid annavad ootamatuid peegeldusi ja valgussähvatusi, mis panevad kujutlusvõime tööle ja loovad mulje liikumisest.

Teine tsoon: pakub võimalust oma meeli uurida

Selles tsoonis on välja pandud 12 finalisti tööd, neli prototüüpi ja kaheksa paneeli, mis valiti välja 72 riigist laekunud 1171 võistlustöö hulgast. Muu hulgas on väljas ka peaauhinna võitnud töö „Sense-Wear”, mille autorid on Emanuela Corti ja Ivan Parati (Caravan). Mõned prototüübid pakuvad külastajatele interaktiivseid kogemusi. Ruumis on vaikne rahustav õhkkond, mis laseb külastajal põhjalikult kogeda iga töö originaalsust ja loovust ning mõelda, kas just sellest võiks kujuneda tulevikku muutev lahendus.

Kolmas tsoon: võimaldab kogeda oma viit meelt

Philippe Nigro ja Hajime Yoneda koostöös sündinud väljapanekul täiendavad sensoorset rännakut suurepärased maitseelamused. Tippkokk Yoneda, kes on ka ise Lexuse omanik, ammutas maitseelamuste loomisel inspiratsiooni isiklikest sõidukogemustest läbi looduse, mis muudab kõik viis inimmeelt eriti erksaks ja vastuvõtlikuks.

Et pakkuda teile paremat kogemust, kasutavad Lexus ja valitud partnerid sellel veebisaidil küpsiseid. Kui jätkate, ilma et muudaksite oma brauseri seadeid, siis eeldame, et nõustute kõigi Lexuse veebisaidil kasutatavate küpsistega.

ROHKEM INFOT