concept cars

IDEEAUTOD

Lexuse ideeautod pakuvad põnevat võimalust heita pilk tuleviku disainisuundadele.

hybrid cars

HÜBRIIDAUTOD

Leidub palju erinevaid hübriidautosid, kuid üks on neil kõigil ühine.

lexus service

LEXUSE TEENUSED

Lexuse omamine tähendab palju enamat kui lihtsalt autoomanikuks olemist.

TAGASI ARTIKLITE JUURDE

LEXUSE 2015. AASTA DISAINIAUHINNA KONKURSI FINALISTID ON VÄLJA KUULUTATUD

Lexuse 2015 aasta disainiauhinna konkursi finalistid

LEXUS INTERNATIONAL KUULUTAS VÄLJA LEXUSE KOLMANDA DISAINIAUHINNA KONKURSI FINALISTID. KÕNEALUNE KONKURSS ON RAHVUSVAHELINE ÜRITUS, MILLE EESMÄRK ON TOETADA NOORI ANDEKAID LOOJAID. TÄNAVUSELE KONKURSILE, MILLE TEEMA ON „MEELED”, ESITATI 1171 VÕISTLUSTÖÖD 72 RIIGIST. MAAILMAKUULSATEST DISAINERITEST JA LOOVISIKUTEST KOOSNEV ŽÜRII VALIS NENDE HULGAST NOVEMBRIS TOKYOS VÄLJA 12 FINALISTI.

Kaheteistkümnest finalistist neljal avaneb võimalus valmistada oma võidukast disainiideest prototüüp. Selles abistavad neid maailmakuulus insener ja arhitekt Arthur Huang, mängudisainer Robin Hunicke, arhitektid ja disainerid firmast Neri & Hu ja disainer Max Lamb. Nelja valminud prototüüpi esitletakse käesoleva aasta aprillis Milano moenädalal koos ülejäänud kaheksa finalisti töödega. Kõik kaksteist finalisti saavad esitleda oma ideid 13.–19. aprillini Lexuse näitusepaviljonis (13. aprill on pressi- ja auhinnatseremoonia päev). Lexuse disainiauhinna konkursi võitja valitakse nelja prototüübi valmistanud finalisti hulgast välja samuti Milano moenädalal.

Lexuse disainiauhinna konkurss on 2013. aastal alguse saanud rahvusvaheline disainivõistlus. Konkursi eesmärk on innustada inimesi looma uusi lahendusi, mis muudavad ühiskonda paremaks, ning toetada noori arenevaid loovisikuid tulevikku parandavate toodete väljatöötamisel.

Et pakkuda teile paremat kogemust, kasutavad Lexus ja valitud partnerid sellel veebisaidil küpsiseid. Kui jätkate, ilma et muudaksite oma brauseri seadeid, siis eeldame, et nõustute kõigi Lexuse veebisaidil kasutatavate küpsistega.

ROHKEM INFOT