concept cars

IDEEAUTOD

Lexuse ideeautod pakuvad põnevat võimalust heita pilk tuleviku disainisuundadele.

hybrid cars

HÜBRIIDAUTOD

Leidub palju erinevaid hübriidautosid, kuid üks on neil kõigil ühine.

lexus service

LEXUSE TEENUSED

Lexuse omamine tähendab palju enamat kui lihtsalt autoomanikuks olemist.

TAGASI ARTIKLITE JUURDE

IKOON

the icon

DISAINER-KIRJANIK NICOLE SWENGELY TÄHISTAB IKOONILISE ŠVEITSI RAUDTEEKELLA 70. AASTAPÄEVA

Palju õnne minimalistlikule 70-aastaseks saanud Šveitsi kellale, mis aitab rahval graafikus püsida.

Šveits on rahvusvaheliselt tuntud oma täpsuse poolest, seda suuresti tänu 70-aastasele kellale, mida on võimalik näha enamikus riigi raudteejaamades. 1944. aastal Šveitsi inseneri Hans Hilfikeri riiklikule raudteele kujundatud Šveitsi kell, mille valmistas kellatootja Moser-Baer Mobatime’i kaubamärgi all, sai kohe disainiklassikaks. Tänapäeval on see Londoni disainimuuseumi ja New Yorgi moodsa kunsti muuseumi kollektsioonide hulgas ning kasutusel paljudes kodudes üle kogu maailma.

Välimuselt lihtne ja tehniliselt geniaalne – sellest tulenebki kella ikoonilisus. Hoolimata numbrite puudumisest on efektset mustvalget kellaplaati ka kaugelt lihtne lugeda. Alguses peeti vajalikuks vaid minuti- ja tunniseierit, aga 1953. aastal lisas Hilfiker kellale punase sekundiseieri. See vormiti nutikalt tol ajal raudteevahtide kasutuses olnud märguandeketta kuju järgi, et rõhutada Šveitsi raudteevõrgustiku muljetavaldavat tõhusust, sest tänu kellale said reisijad täpselt vaadata, millal rongid saabusid ja lahkusid.

LUGEGE TÄISPIKKA ARTIKLIT

Et pakkuda teile paremat kogemust, kasutavad Lexus ja valitud partnerid sellel veebisaidil küpsiseid. Kui jätkate, ilma et muudaksite oma brauseri seadeid, siis eeldame, et nõustute kõigi Lexuse veebisaidil kasutatavate küpsistega.

ROHKEM INFOT