JÄTKAMISEKS KERIGE

LEXUS SAFETY SYSTEM+

NAUDI AKTIIVOHUTUST IGAL SÕIDUL

Inimeste nägemisvõime on tähelepanuväärne. Ent sel on omad piirid ning mõnikord võivad silmapetted seda alt vedada. Vaata, kuidas ohutussüsteem Lexus Safety System+ on loodud pakkuma sinu meeltele tuge, kui istud rooli taga. Nutikas tugi, mis tagab selge taju ja enesekindla sõidu.

PALUN OOTA – LAADITAKSE KOGEMUSI

Taju võivad moonutada
optilised illusioonid,

mille korral ei pruugi jooned näida rööpsed,

kuid teel

hoiab Lexus sind oma sõidurajal

SÕIDURAJALT LAHKUMISE HOIATUSSÜSTEEM JA SÕIDURAJAL PÜSIMISE ABISÜSTEEM

PÜSI KINDLALT TEEL

Ka kõige keskendunumate juhtide tähelepanu on võimalik häirida. Kui hakkad oma sõidurajalt kõrvale kalduma, sekkub sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem, et sind õigel kursil hoida. Rool vibreerib õrnalt ning tagasihoidlikud helisignaalid ja valgusmärguanded soovitavad sul oma sõidusuunda korrigeerida. Säilita rahulik enesekindlus, eriti kiirteedel ja pikematel sõitudel.

ROHKEM INFOT

KINDEL SUUND

Nutikas kaamera tuvastab valged ja kollased teekattemärgistused. Kui kaldud kursilt kõrvale, aktiveeruvad helisignaal ja märgutuli automaatselt. Soovi korral rakendab sõidurajal püsimise abisüsteem ka roolile vastusurvet, et juhtida sind sujuvalt oma sõidurajale tagasi.

Valvel ja tähelepanelik – mõlemad omadused koos aitavad sõidule keskenduda pikema ajavahemiku vältel. Roolimine on pingevabam. Sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem ja sõidurajal püsimise abisüsteem on kogu aeg sinu silmadele usaldusväärseks toeks.

TAGASI KOGEMUSE JUURDE

Öösel

võivad võimsad kaugtuled

nagu tantsivad punktid selles illusioonis

teisi juhte pimestada.

Lexus juhib sellise pimestava efekti automaatselt kõrvale.

AUTOMAATSED KAUGTULED JA KOHANDUVATE KAUGTULEDE SÜSTEEM

NUTIKAS
VALGUSTUS

Pimedal ajal sõitmine on üks elu puhastest naudingutest, kuigi öösel liiklemisega kaasnevad mitmed probleemid. Meie funktsioonid toetavad sinu nägemist, tagades nii sinu kui ka kaasjuhtide ohutuse. Automaatsed kaugtuled lülituvad vajaduse korral sisse ja välja automaatselt. Kohanduvate kaugtulede süsteem viib selle uuele tasemele, varjutades nutikalt esituled lähenevate sõidukite vaateväljas ning jättes samal ajal ümbritsevad alad täielikult valgustatuks.

ROHKEM INFOT

KINDLUSTUNNE ÖÖSEL

Tänu nutikatele anduritele on automaatsed kaugtuled sinust mitu sammu eespool, otsides ja märgates seda, mida sinu silmad kohe ei tuvasta. Esiklaasil olevad kaamerad teevad kiirelt kindlaks lähenevate sõidukite esituled ja eesliiklejate tagatuled, vaheldades instinktiivselt kaug- ja lähitulesid.

Kohanduvad kaugtuled valgustavad teed, kuid ei pimesta sõidukeid. Täpse varjutamise huvides jälgib kaamera sõiduki liikumist. Mõlemad süsteemid optimeerivad sinu loomulikku nägemisvõimet ning tagavad samal ajal, et teisi juhte ei pimestataks. Nii väheneb kokkupõrkeoht. See toetab sinu nägemisvõimet pärast päikese loojumist.

TAGASI KOGEMUSE JUURDE

Täielik nähtavus ei ole alati võimalik

ja võib juhtuda, et sa ei

märka varjatud ohte,

seetõttu jälgib Lexus pimealasid sinu eest.

PIMEALA MONITOR

SELGEM
VAATEVÄLI

Inimestel puudub täielik perifeerne nägemine ning seetõttu tagab pimeala monitor sulle vajaliku toetuse. Pimeala monitor, mis on loodud märkama kõrvalradadelt lähenevaid sõidukeid, hoiatab sind, kui teised juhid on liikvel. Säilita meelerahu ja vaheta sõiduradu täieliku kindlustundega.

ROHKEM INFOT

ARVESTA TEISTE SÕIDUKITEGA

Nutikate anduritega pimeala monitor vaatleb sinu heaks teed, uurides alasid, mille jälgimiseks peaksid ise muidu pingutama. See sekkub sõiduraja vahetamisel, et pimealas olevad sõidukid ei jääks märkamata.

Samuti on sellest abi parkimisel. Tagant ristsuunas läheneva sõiduki hoiatus- ja pidurdussüsteem teavitab sind manööverdamisel mõlemalt poolt lähenevatest sõidukitest. Kui süsteem aimab kokkupõrkeohtu, pakub ta sulle pidurite rakendamise kaudu tuge. Tänu selgemale ja laiemale vaateväljale oled pidevalt valvel.

TAGASI KOGEMUSE JUURDE

Meie nägemine on vahemaa hindamiseks edasi arenenud,

kuid see võib siiski eksida

mõlemad horisontaalsed jooned

on sama pikkusega

Lexus toetab sinu kaugustaju,

kohandades kiirust intuitiivselt eesoleva sõiduki järgi.

KOHANDUV KIIRUSHOIDIK JA KOKKUPÕRKE ENNETUSSÜSTEEM

KINDLUSTUNNE
SÕITUDEL

Inimeste otsustusvõime on koostöös nutikate juhtimissüsteemidega tugevam. Kohanduv kiirushoidik teeb kindlaks sinu ja eessõitvate sõidukite vahemaa ning kohandab selle järgi kiirust. Samal ajal tuvastab kokkupõrke ennetussüsteem kõik ees olevad sõidukid ja takistused. Süsteem hoiatab sind kokkupõrkeohu tekkimisel ning pidurdab automaatselt, kui sa pole tegutsenud. Ebakindluse vähenemisel saad sõita enesekindlalt.

ROHKEM INFOT

LÕÕGASTU PIKEMATEL SÕITUDEL

Kohanduv kiirushoidik ja kokkupõrke ennetussüsteem uurivad teed millimeeterlaineala radari abil. Sinu kiirust kohandatakse – seda kontrollitakse kindlaksmääratud vahemikus, et see vastaks teiste sõidukite tempole. Süsteem annab sulle kokkupõrkeohust märku ning kui kokkupõrget peetakse vältimatuks, rakendatakse automaatselt pidurid.

Tänu kohanduvale kiirushoidikule ja kokkupõrke ennetussüsteemile võid olla kindel, et kogu tee on täpselt kavandatud. Pikad sõidud muutuvad vähem väsitavaks ning harva tuleb ette vajadust ootamatult pidurdada. Muretse vähem ja tunne meelerahu igal sõidul.

TAGASI KOGEMUSE JUURDE

KUJUTLEME TULEVIKKU, MIS ON TÄIESTI TURVALINE

EESOLEV TEE

Esimene Lexus LS toodi turule peaaegu 28 aastat tagasi. Sellest sai luksuslikkuse uus verstapost ja see sai väga sooja vastuvõtu osaliseks, avaldades muljet oma jõudluse, sujuvuse, vaikuse, ehituskvaliteedi ja töökindlusega.

Nüüd on uus, 2018. aasta LS tegemas revolutsiooni. Sõidukil on Lexus Safety System+ koos uue täiustatud tehnoloogiaga, nagu maailma esimene intuitiivne jalakäija tuvastamise funktsioon. Meie lipulaevast sedaan tähistab nutikate juhi abisüsteemide uut ajastut.

OHUTUSTEHNOLOOGIA TULEVIK

UUS LS

NUTIKAS TEADLIKKUS

Täiustatud aktiivohutussüsteemid muudavad LSi ümbritsevast veelgi teadlikumaks ja pakuvad juhile nutikat tuge. Sõiduki ümber paiknevad andurid ja stereokaamerad jälgivad kõiki liiklusolukordi alates parkimismanöövritest ja lõpetades kokkupõrkeohtlike olukordadega.

Süsteem edastab teavet intuitiivsele jalakäija tuvastamise funktsioonile, mis toimib kooskõlas maailmas esimest korda kasutusele võetud aktiivse roolimissüsteemiga. Kui eesoleval teel tuvastatakse jalakäija ja kokkupõrge paistab vältimatu, pidurdab süsteem automaatselt ja juhib sõiduki ümber jalakäija, hoides sõidukit samas oma sõidurajal. Esiklaasinäidik edastab maailma suurimal, 24tollisel ekraanil juhile olulist teavet, mistõttu saab ta hoida pilgu kogu aeg teel.

UUS LS

LEXUS CODRIVE

Lexus CoDrive pakub LSis kõrgetasemelist sõiduabi, reguleerides nutikalt roolimist juhi kavatsuste järgi. Tulemuseks on pidev juhtimise toetamine maanteedel ja suurem kindlustunne.

LS on Lexuse nutikama sõidutehnoloogia kasutuselevõtu eesotsas, et saaksid hoida kõik oma kontrolli all ja tagatud oleks täielik ohutus.

TUTVU UUE LS-IGA LÄHEMALT

SINU LEXUS, SINU FUNKTSIOONID

LEXUSE OHUTUSSÜSTEEM

LOE LISAKS

PALUN TEHKE OMA VEEBIBRAUSERI AKEN SUUREMAKS