2018 lexus performance hero

SOORITUSVÕIME

TEEDRAJAV MÕTTEVIIS

Teedrajav tehnoloogia on samm õiges suunas.

Vahel tuleb tõeliselt suurepäraste ideede leidmiseks mõelda mitte ainult kastist välja, vaid olemasolev kast minema visata ja alustada algusest. Sama lähenemise võttis aluseks tööstusdisainer ja tehnoloogiauuendaja Laurence Kemball-Cook, kelle eesmärk oli leida täiesti uus loov lahendus kliimamuutuse probleemiga võitlemiseks.

Loughboroughi ülikoolis tööstusdisaini ja tehnoloogia erialal õppides tabas teda teel koju uuenduslik idee. Tuule- ja päikseenergiale innukalt alternatiivi otsinud Kemball-Cook võis tunda rõõmu.

„Läbisin Victoria Station jaama, mis teenindab aasta jooksul 75 miljonit inimest. Mõtlesin, et kõik need inimesed ju kõnnivad. Miks mitte püüda kinni osa käimisel tekkivast kineetilisest energiast,“ räägib ta. „Mu enda uurimustöö keskendus taastuvatele energiaallikatele ja linna taristule ning sellest tulenevalt tabas mind inspiratsioonihetk, kus said kokku mu teadustöö ja nähtud pilt. Nägin, et linnaelanike sammud võiks rakendada energiatootmiseks.“

    2018 lexus performance1 landscape

Kemball-Cook lõi 2009. aastal oma ettevõtte Pavegen ja hakkas arendama uut nutikat sillutissüsteemi. Hästi lihtsalt seletatuna töötab süsteem järgnevalt: jalakäijate sammu raskus mõjub elektro-magnetilistele generaatoritele ja tekib pöörlev liikumine, mis toodab väikse koguse energiat. Selle energia saab koguda ja talletada akudesse või rakendada valgustuse, andurite, andmeside või kohalike tarbijate heaks.

Kemball-Cook asus viivitamatult otsima võimalusi, et oma nutikat põrandasüsteemi maailmale tutvustada. Esiti pidi uute klientide tähelepanu tõmbamiseks kasutama üsna ebatavalisi võtteid.

„Oma esimese müügi tegime nii, et paigaldasime Pavegeni kivi ilma loata ühele ehitusplatsile ja kasutasime sotsiaalmeediat, et meelitada arendajat Pavegeni süsteemi ostma. See töötas,“ räägib Kemball-Cook. „Tänaseks on meil rahvusvaheline kliendibaas, rahvusvaheliste partnerite võrgustik ja kogenud meeskond.“

 •     2018 lexus performance quote landscape
      2018 lexus performance quote portrait

  „PÄRIS ESIMESTE PROTOTÜÜPIDE LOOMISEST ALATES ON MEIE TEHNOLOOGIA PÄLVINUD SUURT TÄHELEPANU. ALATES ETTEVÕTJATEST, KES SOOVIVAD MEIEGA KOOSTÖÖD TEHA, KUNI ERINEVAT TÜÜPI INVESTORITE JA LOOMULIKULT PAVEGENI KASUTAVATE INIMESTENI,“ ÜTLEB TA.

  Laurence Kemball-Cook, tööstusdisainer ja tehnoloogiauuendaja
 • Uudis Pavegeni süsteemi kohta levis kiiresti ning tänaseks on Kemball-Cooki süsteem paigaldatud püsivalt või eksperimentaalselt enam kui 200 kohta 30 riigis. Nende seas Dupont Circle Washingtonis ja mitmed paigad Londoni kesklinnas.

  Pidades silmas, et mitmed linnad ja suurfirmad nagu Google ja Nike on Pavegeniga valmis koostööd alustama, näib kineetilise jätkusuutliku energia tulevik igal juhul helge.

      image 2018 07 26 11 00 37 095 v2

Kemball-Cook usub, et tema süsteemil on suur potentsiaal integreerida ka teised energiaallikad ja kasutada seda paljudes eri valdkondades. Näiteks transpordisõlmedes, koolides või kaubanduskeskustes, et luua nutikamad ja tõhusamad linnad, mis tegelevad aktiivselt kliimamuutuse küsimuse lahendamisega.

„Lahendades energiakriisi, päästame kogukonnad ühest keerulisest probleemist ja võimaldame neil olla loovamad ning suunata energia teiste probleemide lahendamisele nagu toidupuudus ja bioloogilise mitmekesisuse järsk langus,“ ütleb ta. „Meil on ainult üks planeet, mistõttu on oluline, et kaitseme neid loodusressursse, millest kõik sõltume.“

    2018 lexus performance2 landscape

TEEDRAJAV MÕTTEVIIS

ASTUDES TULEVIKKU

Innovatsioon ja originaalsus on Lexuse mõtteviisi tuumaks. Töötame viimase peal uue tehnoloogiaga ja teeme koostööd oma valdkonna parimate teadlaste ning tehnikutega, et leida murrangulised lahendused, mis eristavad Lexust konkurentidest.