LEXUSE UUDISED

LEXUS TUTVUSTAB UUT VISIOONI ELEKTRIENERGIA TULEVIKUST KOOS LF-30 ELECTRIFIED MAAILMA ESMAESITLUSEGA

TOKYO, JAAPAN (Oktoober 23, 2019)
Lexus pingutab järjekindlalt innovaatilisuse poole ning selle heaks tõestuseks on äsja avalikustatud uue põlvkonna elektrienergia masinate visioon “Lexus Electrified”. Just selle visiooni käigus sai loodud ka Lexus LF-30 Electrified – Lexuse elektriauto, mis lansseeriti maailma esmaesitlusena Tokyo Motor Show 2019 autonäitusel.

Alates brändi loomisest 1989. aastal on Lexus püüdnud pakkuda oma klientidele uuenduslikke toote- ja brändikogemusi. Alates 2005. aastast, kui lansseeriti RX 400h, on Lexus olnud maailmas elektrienergia tehnoloogia teerajaja, seda näiteks kaheastmelise reduktori ja mitmeastmelise hübriidsüsteemiga, mis võimaldab Lexuse hübriididel pakkuda suurepärast suutlikkust ja vahetut sõidukogemust. 

Täna avalikustatud visioon „Lexus Electrified“ on suur samm edasi parema jõudluse, sõiduki käsitluse, kontrolli ja nauditava juhtimise poole. Seoses isejuhtivuse ja elektrisõidukite arenguga on muutumas nii sõidukid kui ka arusaam liikumisest.

Lexus arendab välja uut täiustatud kehaasendi reguleerimise tehnoloogiat ja teisi elektrienergia tehnoloogiad, et sõidunaudingut veelgi arendada, esile tuua ja tulevikus fundamentaalselt muuta luksussõidukite olemust. Lexus tugineb varasemale kogemusele, mis on saavutatud populaarsete bensiini-elektri hübriidide, sealhulgas akujuhtivus, võimsuse juhtimismoodulid ja elektrimootorid, põhitehnoloogia välja arendamisel. Eelkõige võimaldab Lexus Electrified tehnoloogia jõuülekande, roolimise, vedrustuse ja pidurite integreeritud juhtimist, kasutades mootorijuhtimise tehnoloogia maksimaalset potentsiaali, mis HV-s tekib. Selle tehnoloogiaga me saame vastavalt igale sõidusituatsioonile suunata liikumapaneva jõu sõiduki asendi muutmiseks. Lexus pingutab jätkuvalt selle nimel, et luua sõidukeid, millega sõitmine on nauditav ja samas ka turvaline.

Selle eesmärgi täitmiseks plaanib Lexus avalikustada oma esimese BEV’i Novembris 2019 – kohandamaks tegevust vastavalt erinevate regioonide vajadustele ja arendades seejuures edasi HEV, PHEV, BEV ja FCEV tüüpi sõidukeid. Järgmisena plaanib Lexus laiendada oma elektriautode valikut – lansseerida uue aastakümne alguses oma esimese Lexus PHEV ja uuendatud BEV platvormi. Aastaks 2025 on Lexusel saadaval kõikide Lexuse masinate elektriautode versioonid ja sihiks on edestada elektriautode mudelite müügiga traditsiooniliste sisepõlemismootoriga sõidukite mudeleid.

Lisaks LF-30 Electrified demonstreerimisele esitletakse Tokyo autonäitusel Lexuse näituseboksis „Lexus Senses theatre“ ruumi, kus inimesed saavad kogeda „viie meele stimulatsiooni“. See hõlmab kahte kogemusruumi: helilist ja visuaalset. Ruum 1 võimaldab kuulata Lexus LFA moortoriheli 360-kraadise 3D-häälega.
Ruum 2 pakub visuaalset stimuleerivat kogemust, kus Lexus LC mudel on kuvatud projektsioonina – see muudab oma välimust vastavalt kellaajale ja vaatenurgale. Selles ruumis saate tunda ja kogeda Lexuse filosoofiat.

* Tokyo Motorshow 2019 toimub 46ndat korda konverentsikeskuse Tokyo Big Site rannajoone alal 23. oktoobrist 4. novembrini, pressipäevad toimuvad 23.–24. oktoobrini, kutsetega päev on 24. oktoobril, eelnäituse päev on 25. oktoobril ja üldised avalikud näitusepäevad kestavad 25. oktoobrist 4. novembrini.