LEXUSE UUDISED

LEXUS NÄITAB MAAILMA ESIMEST TÄTOVEERITUD AUTOT

Jaapani traditsioonilise ja meisterliku kunsti tähistamiseks on Lexus loonud maailma esimese tätoveeritud auto. Kompaktse UX-i ainulaadse välimuse on välja töötanud ja loonud Londoni üks juhtivamaid tätoveerijaid Claudia De Sabe.

Kompaktse UX-i ainulaadse välimuse on välja töötanud ja loonud Londoni üks juhtivamaid tätoveerijaid Claudia De Sabe.
Kasutades täiesti valgelt autot lõuendina ja Dremeli puuri tätoveerimisnõelana, lõi Claudia põhjaliku disaini koi-karpkalast kogu auto ulatuses. Koi-karpkala on traditsioonilise Jaapani kunsti üks levinumaid motiive, mis sümboliseerib head õnne ja visadust.
Mustri loomisel kasutas Claudia peenikese tätoveerimisnõela asemel Dremeli puuri, millega sai eemaldada pinnavärvi ja jõuda selle all oleva metallikihini. Detailide esiletoomiseks kandis ta sõidukile viis liitrit autovärvi ja viimistles tulemust lehtkullaga, et luua varjundid ja anda kujundusele 3D-efekt. Selleks, et uue välimusega auto oleks ka sõiduvalmis, kaeti kogu sõiduk kaitsva lakikihiga.
        Lexus tattoo side01
Auto tätoveerimise protsess võttis aega kuus kuud – alates esialgsete jooniste tegemisest kuni tätoveerimiseni, milleks kulus palju intensiivset tööd ja viis kaheksatunnist päeva. Taolise puuri ja mitteliikuva objektiga töötamine oli füüsiliselt tõeliselt nõudlik väljakutse. Kui inimese tätoveerimisel saab väikeseid libisemisi üsna hõlpsalt töödelda või mustriks värvida, siis puuriga graveerimine nõudis väga kindlat kätt.
Tätoveeritud UX-il pole konkreetset hinnasilti, kuid hinnanguliselt maksaks selline sõiduk üle 130 000 euro.
Claudia jaoks oli see esimene kord rakendada oma oskusi metallil, mitte inimese nahal. Ta leidis, et uues töösituatsioon on mõlemat - nii sarnasusi kui uusi väljakutseid.
"Inimest tätoveerides peab mõtlema naha all olevatele lihastele ja kudedele, auto puhul aga sellele, kuidas kere kuju muudab tervikpilti," ütles De Sabe, keda assisteeris tema töös Jaapani päritolu elukaaslane Yutaro.
"Parim asi ja põhjus, miks Lexus UX oli selle projekti jaoks ideaalne auto, on selle voolujooneline kuju. Kõik on väga dünaamiline – alates joontest kere külgedel kuni akende kujuni. See sobis ideaalselt nii kujunduse kui ka kontseptsiooni endaga," ütles Claudia, kes on Londonis asuva Red Point tätoveerimisstuudio kaasasutaaja.
        Lexus claudia portrait
Kogu ettevõtmine on austusavaldus Jaapani Takumi tööliste meisterlikkusele - alates disainielementidest ning lõpetades veatu viimistlusega, mis on saavutatud tänu suurepärastele oskustele ja pühendunud väljaõppele. Lexus on Jaapani esteetikat kasutanud tegelikult juba sõiduki kujundamisel. Sellest annab märku washi paberi imitatsioon salongis ja "engawale" omane välis- ja sisekujunduse sulandumine üheks tervikuks.