LC Convertible Best Luxury Car Award Hero Image

LEXUSE UUDISED

WOMEN'S WORLD CAR OF THE YEAR NIMETAS LEXUS LC CONVERTIBLE'i PARIMAKS 2021. AASTA LUKSUSAUTOKS

Women's World Car of the Year (WWCOTY) nimetas Lexus LC 500 Convertible'i parimaks 2021. aasta luksusautoks. Lexuse esimene pehme katusega mudel on üheksa kategooria võitjate seas, mida tunnustati oma segmendi parimaks, võttes arvesse sõidukite ohutust, mugavust ja tehnoloogiat.
WWCOTY toimus tänavu juba 11. korda ning sõidukeid hindas sel korral 50 autoajakirjanikku 38 riigist. Tegemist on ainsa žüriiga automaailmas, mille kõik liikmed on naised.
"Lexus LC 500 Convertible on uskumatult veetlev sõiduk – selline, mille lihtsalt peab elus ära proovima. Selles on säilinud klassikalise sportauto elujõud, millel pole vaimustuse tekitamiseks vaja ennast turbode või trikkide abil tõestada," lausus Hispaania kohtunik ja WWCOTY president Marta Garcia.
Iisraelist pärit Anat Daniel kommenteeris, kuidas luksus, Jaapani sportlikkus ja suurepärane mootor teevad sellest sõidukist unikaalse ja unustamatu auto. Ka Lõuna-Aafrika kohtunik Charleen Clarke kinnitas, et see on sõitmiseks lihtsalt suurepärane.
LC Convertible järgib varasema kupeemudeli seatud eeskuju ja väljendab Lexuse arengut luksusliku elustiilibrändina. Võrratu disaini ja viimistlusega mudel pakub sõidurõõmu ka kõige nõudlikumale kliendile.
LC Convertible välimus sai paika 2019. aastal, kui Detroiti autonäitusel avalikustati prototüüp, mis näitas, kuidas peadisainer Tadao Mori ja tema meeskond olid suutnud kupee auhinnatud disaini kõrvale luua pehme katusega ülimalt veetleva mudeli. 2020. aastal turuletoodud tootmisversioonis tehti minimaalselt muudatusi ja sellest sai ka Lexuse sarja ambitsioonikas halomudel.
Disainerid seadsid eesmärgiks luua auto, mis näeks suurepärane välja nii langetatud kui ka ülestõstetud katusega. Selleks tuli pöörata põhjalikku tähelepanu detailidele: näiteks mõelda sellele, et kokkupandav katus ei vähendaks reisijate mugavust ega salongi ruumikust. Tegemist on ka äärmiselt jõulise mudeliga, millel on 5-liitrine V8 mootor, 10-käiguline käigukast ja mille tippkiiruseks on 270 km/h (elektrooniliselt piiratud). Kiirendus nullist sajani on viie sekundiga ning aerodünaamilised lisad aitavad hoida sõidukit stabiilsena ka suurtel kiirustel. Salong on kaunilt sisustatud ja viimistletud kõrgekvaliteediliste materjalidega, peegeldades Lexuse inimkeskset lähenemist mugavusele ja disainile.
2021. aastaks kehtestas WWCOTY uue hääletamismeetodi, mille järgi valitakse esmalt kolm finalisti ja seejärel selgub alles lõplik võitja. Võistlusele pääsesid sõidukid, mis olid lansseeritud vahemikus jaanuar–detsember 2020. Sarnaselt varasematele aastatele kinnitas hääled erapooletu New Zealandi audiitor Grant Thornton.
Rohkem infot WWCOTY kohta leiab aadressilt https://www.womensworldcoty.com/.