DISAIN

PROVOKATIIVSED VAATENURGAD

Selleks, et olla julge, pead sa millegi eest seisma. Mis puutub disaini ja kujundusse, teeme seda, mis meie arvates on õige, seades alati esikohale loomingulise täiuslikkuse ja kunstilise täpsuse.

ARVAMUSEGA DISAIN

Lexuse disain on tahtlikult väljakutsuv ja provokatiivne. Mõtte- ja väljendusvabadus on meie jaoks ülimalt tähtsad. Otsime ja ajame püsimatult taga uusi ideid. Alustame julgete kontseptsioonidega – nendega, mis on tõeliselt originaalsed, julged ja väga lennukad – ning muudame need igati fantaasiarikkaks unistuste sõidukikujunduseks.

    design provocative perspectives 01
    design provocative perspectives 02

ARVAMUSEGA DISAIN

JULGETE VALIKUTE TEGEMINE

Meie jaoks tähendab julge disain enesekindlust. Tahe esitada oma nõudmisi ja eristuda teistest. Teame, kes me oleme, ning meil ei lähe kunagi untsu see, millesse me usume.

Miks? Sest julged disainivalikud kujundavad uskumatuid elamusi. Hämmastavad asjad, mis meid tõeliselt liigutavad, ei tulene harjumuspärasest ja sarnasest. Need sünnivad julgetest vasturääkivustest. Kui tegeled paradokside ja vastandlikkusega, saavutad midagi tõeliselt murrangulist.

ÜLEILMNE VAATENURK

Lexuse disainile annavad hoogu erinevad vaatenurgad, erinevad kultuurid ja uued kohad. Oleme uhked selle üle, et meil on kolm disainikeskust ainulaadsetes maailma nurkades. Nii iseseisvalt kui ka koos tegutsedes innustavad nad radikaalselt mõtlema ja lõputult katsetama. Sellistes tipptasemel pädevuskeskustes sünnivad legendaarsed autod.

 •     design global points of view 02

  ÜLEILMNE VAATENURK

  AICHI PREFEKTUUR, JAAPAN

  Linnamaastur RX. Sportkupee LC. Ja lipulaevaks olev sedaan LS. Mis on neil muljetavaldavatel mudelitel ühist? Need kõik mõeldi välja ja äratati ellu Lexuse Aichi prefektuuris asuva disainistuudio seinte vahel. See ruum optimeerib ja toetab kogu disainimisprotsessi alates esialgsetest visanditest kuni 3D-esituste ja peaaegu valmis prototüüpideni.

  Ülakorruselt leiab ennenägematu vaatlussaali. Tänu 200-tonnisele kokkuklapitavale katusele vaadeldakse uusi mudeleid salaja päise päeva ajal. Kolmandalt korruselt leiab täismõõdus teatrisaali ja virtuaalreaalsuse ruumi. Alumisel korrusel on fotostuudio. Siin sünnivad legendid.

 •     design global points of view 03

  ÜLEILMNE VAATENURK

  COTE D'AZURE, PRANTSUSMAA

  Lexuse Euroopa disainikeskus asub Sophia Antipolises, vaid mõne hetke kaugusel taevasiniselt sillerdavast Vahemerest. Lähedal on Alpid ning Nice ja Cannes jäävad lühikese autosõidu kaugusele. See on parim koht uudse disaini jaoks inspiratsiooni saamiseks.

  ED2 – Euroopa disaini- ja arenduskeskus – on 6000 m2 suurune Lexuse Euroopa disainimeeskonnale loodud kodu. Disainerid ja modelleerijad teevad koostööd Jaapanis Aichi prefektuuris asuva disainistuudio disainerite ja modelleerijatega. Siin sünnivad mõned maailma parimad ideeautod. Näiteks piire nihutav LF-SA, mille meeskond valmistas 2015. aasta Genfi autonäituse tarbeks.

 •     design global points of view 04

  ÜLEILMNE VAATENURK

  NEWPORT BEACH, CALIFORNIA

  Lexuse üleilmse disainimistöö California esindus kannab nime CALTY Design Research. Ja nimi on oluline. CALTY president Kevin Hunter ütles: „Me ei ole lihtsalt kujundusstuudio. Teeme ka palju uurimistööd ja oleme uhked selle üle; seetõttu kuulub sõna „research” endiselt stuudio täisnime juurde.”

  Newport Beachil asuv stuudio on olnud Lexuse loovuse kasvulava peaaegu sama kaua, kui oleme eksisteerinud. Selle meeskond mõtles välja stiilse LC 500 ja RX-i – kaks Lexuse kõige murrangulisemat seeriamudelit.

TULEVIKU ETTEKUJUTAMINE

Meie julgetest ideedest on saanud ideeautod ja lõpuks seeriatootmises olevad sõidukid, kuid inspiratsioonil on ka futuristlikumad ja avangardistlikumad tulemused. Me anname uue tähenduse ilma piirideta liikumisele ja reisimisele. Õhust merele, kõnniteele – oleme valmis looma sõidukeid igasse ruumi ja igaks ajahetkeks.

    design imagining the future 01

TULEVIKU ETTEKUJUTAMINE

FANTAASIARIKKAD IDEED

Julge kujutlusvõime juhatab meid ootamatutesse ja meeliülendavatesse paikadesse. Paneme inseneritöö igal võimalusel proovile, kujundades uutesse kõrgustesse pürgimiseks ümber tehnoloogia. Ei mingit enesega rahulolu, ei mingit puhkust.

Viimastel aastatel töötasime välja Skyjeti, sportjahi ja hõljuklaua ning esitlesime neid. Ehkki funktsioonide poolest on need täiesti erinevad, ühendab neid kõiki Lexuse erakordselt julge mõtteviis