2018 lexus lda call for entries hub asset

LEXUSE 2018. AASTA DISAINIAUHINNA KONKURSS – KANDIDAATIDE REGISTREERIMINE NÜÜD AVATUD

Jätkates meie pühendumist disaini kaudu parema maailma loomisele, avas Lexus kandidaatide registreerimise Lexuse 2018. aasta disainiauhinna konkursile. Selle aasta loominguline teema on „CO-”, ladinakeelne eesliide, mille tähendus on „koos” või „harmooniliselt koos”.

DISAINITALENDI INNUSTAMINE

2013. aastal alguse saanud auhinnakonkurss on rahvusvaheline platvorm üleilmsete loovisikute ja disainerite uue põlvkonna kindlakstegemiseks ja tunnustamiseks. Igal aastal püüdlevad tuhanded noored loovtalendid üle kogu maailma selle poole, et pääseda lõppvooru. 12 finalisti ja nende töid tutvustatakse Milano 2018. aasta disaininädalal, mis on maailma suurim disainiteemaline näitus (Salone del Mobile), disainiringkondadele ja ka laiemalt. Pärast seda juhendavad nelja finalisti nimekad rahvusvahelised disainerid ja oma ideedest prototüüpide loomiseks saavad nad kuni kolme miljoni Jaapani jeeni suuruse tootmiseelarve.

„CO-” KONTSEPTSIOONID

Lexuse 2018. aasta disainiauhinna konkursi teema on „CO-”, ladinakeelne eesliide, mille tähendus on „koos” või „harmooniliselt koos”. Usume, et suurepärase disaini abil on võimalik tagada looduse ja ühiskonna harmooniline kooseksisteerimine, seega on „CO-” käsitlus, mis võimaldab Lexusel avastada enda ja keskkonna tõelist potentsiaali, luues uusi võimalusi koostöö, kooskõlastamise ja sidemete kaudu. Praegu on noortel disaineritel võimalus avastada „CO-”-d ja innustada maailma paremaks muutmist.

ZÜRII LIIKMED JA MENTORID

Neid disaine hindavad žürii liikmed on kogu maailmas tunnustatud kuulsad loovisikud, kes tegutsevad erinevates disainižanrites. Lisaks tegutsevad hinnatud disainerid mentoritena, jagades oma oskusteavet ja pakkudes aktiivset tuge. Nad juhendavad väljavalitud kandidaate näitama oma täielikku potentsiaali uuenduslike ideede töötavateks prototüüpideks arendamise kaudu. Žürii liikmed ja mentorid jagavad Lexuse seisukohta, et suurepärane disain võib muuta maailma paremaks paigaks.
Lexuse 2018. aasta disainiauhinna konkursi žürii liikmed ja mentorid kuulutakse välja augustis.

NÄITUS

Milano disaininädalal tutvustatakse kõiki finalistide töid Lexuse kogemuslikus esitlusruumis. Seejärel hindavad žürii liikmed nelja prototüüpi, et valida välja 2018. aasta peaauhinna võitja. Varasemad võitjad on jätkuvalt edukad ja arendavad oma ideid edasi elujõulisteks toodeteks.

KANDIDEERIMISE ÜKSIKASJAD

Kandidaadid saavad registreeruda Lexuse 2018. aasta disainiauhinna konkursile ajavahemikus 24. juulist kuni 8. oktoobrini. Lisateabe saamiseks kandideerimisprotsessi kohta vt LexusDesignAward.com. 12 finalisti kuulutatakse välja 2018. aasta alguses.

LEXUSE LÜHIFILMID: 4. HOOAEG – KANDIDAATIDE REGISTREERIMINE