2017 lda mentor hero

LEXUSE DISAINIAUHINNA KONKURSI MENTORID

NERI & HU – arhitektid ja interdistsiplinaarsed disainerid

Shanghais asuva Neri & Hu Design and Researchi kaasasutajad Lyndon Neri ja Rossana Hu on kaasa löönud üleilmsetes projektides, milles ühendatakse osaliselt disainidistsipliinid, et luua uus arhitektuuriparadigma. Wallpaper* kuulutas Neri & Hu 2014. aasta disaineriks. 2013. aastal pandi nende nimed USA sisedisaini autahvlile. Ettevõte Neri & Hu usub kindlalt, et põhiline disainitööriist on uurimistöö, sest igal projektil on vaid talle omased kontekstuaalsed probleemid. Arhitektuuri-, interjööri-, üldplaneeringu-, graafilise ja tootedisaini teenuseid pakkuv Neri & Hu tunnistab, et tänapäevased hoonetega seotud probleemid ei piirdu üksnes traditsioonilise arhitektuuriga. Selle asemel et alustada disainimallist, on Neri & Hu töö pidepunkt kogemuste, detailide, materjali, vormi ja valguse dünaamiline koostoime.

    2017 lda mentor neri hu

MAX LAMB - disainer

Max Lamb keskendub maapiirkondade maastikul traditsiooniliselt tehtud töödele – rand kui valukoda, kivimurd kui töökoda ning Chatsworthi maavalduses langetatud jugapuud kui põhiteema ja lähtematerjal. Samas on ta sama palju huvitatud linnast ning kantuna oma võimest kohaneda eri keskkondadega ja neile reageerida sünnivad disainiprojektid, mis on omas ajas ja kohas ainulaadsed. Max ei ole kinni mõnes konkreetses materjalis või protsessis ning teda ei köida idee disainist kui vahendist, mis on abiks probleemide lahendamisel. Pigem püüab ta ära kasutada materjali loomupäraseid omadusi, et tuua esile selle loomulikku palet ja ilu. Ta kasutab nii kõrg- kui ka madaltehnoloogilisi võtteid ning on disainer ja tootja, tehes olenevalt projekti keerukusest koostööd valukodade ja tehastega. Ent ta jääb alati truuks samadele põhimõtetele – olla materjali vastu aus ning tõsta esile protsess ja inimvõimed ning nende piirangud.

    2017 lda mentor max lamb

ELENA MANFERDINI – disainer ja arhitekt

Californias Venice'i linnaosas asuva Atelier Manferdini asutaja ja omanik Elena Manferdini on ellu viinud disaini-, kunsti- ja arhitektuuriprojekte USA-s, Euroopas ning Aasias, sealhulgas Los Angelese nüüdiskunsti muuseumi paviljonis. Tema firma on teinud koostööd selliste rahvusvaheliselt tuntud ettevõtetega nagu Saworski ja Sephora ning tema tööd on ilmunud mitmesugustes ajakirjades ja muudes väljaannetes, nt Elle, Vogue, The New York Times. Praegu töötab ta Lõuna-California arhitektuuriinstituudi kraadiõppeprogrammide juhatajana. Ta korraldab rahvusvahelisi näitusi ning peab loenguid Massachusettsi tehnoloogiainstituudis (MIT), Princetonis, Tsinghua ülikoolis ja Bauhausis. Ta pälvis hiljuti 2013. aasta COLA stipendiumi originaalse kunstiloomingu toetuseks. 2011. aastal sai ta maineka iga-aastase Ameerika ühendriikide kunstnike (USA) stipendiumi ja tema Alessile loodud õiedisain pälvis hea disaini auhinna.

    2017 lda mentor elena manferdini

SNARKITECTURE - kunstnikud ja arhitektid

2008. aastal asutasid Daniel Arsham ja Alex Mustonen koostööpõhise ning eksperimentaalse praksise Snarkitecture, mis tegutseb kunsti ja arhitektuuri vahele jäävates valdkondades. New Yorgi Cooper Unionis õppides väljendasid nad mõlemad huvi kunsti ja arhitektuuri ühisosa vastu ning tegid oma esimese töö Dior Homme’ile. Snarkitecture, mille nimi on tuletatud Lewis Carrolli fantaasiarikka luuletuse pealkirjast „The Hunting of the Snark”, disainib püsivaid arhitektuuriprojekte ja funktsionaalseid objekte uutel loome-eesmärkidel, luues imede ja suhtluse hetki, mis võimaldavad inimestel keskkonnast vahetult osa saada. Kuna tavaline muutub erakordseks, mõjuvad Snarkitecture arhitektuurilahendused ootamatult.

    2017 lda mentor snarkitecture