2017 lda judges hero

LEXUSE 2017. AASTA DISAINIAUHINNA KONKURSI ŽÜRII LIIKMED

PAOLA ANTONELLI – kuraator

Antonelli liitus nüüdiskunsti muuseumiga (MoMA) 1994. aastal ning on praegu nii arhitektuuri- ja disainiosakonna vanemkuraator kui ka MoMA teadus- ja arendusdirektor. Antonelli on esinenud ettekannetega TED-i üritustel, Maailma Majandusfoorumil Davosis ja paljudel teistel rahvusvahelistel konverentsidel. Tema eesmärk on propageerida arusaama disainist, kuni selle positiivne mõju maailmale on saanud täie tunnustuse osaliseks ja seda rakendatakse kõikjal. Lisaks tegeleb ta praegu mitme nüüdisdisaini näitusega ning töötab raamatu „States of Design” kallal, mis käsitleb tänapäevaste disainivaldkondade mitmekesisust ja erilaadsust.

2017 lda judges paola antontelli

ARIC CHEN – kuraator

Aric Chen on Hongkongi Lääne-Kowlooni kultuurilinnaku tulevase visuaalkultuuri muuseumi M+ juhtkuraator. Enne seda töötas ta Pekingi disaininädala loovdirektorina, juhtides edukalt selle ürituse taasellukutsumist 2011. ja 2012. aastal. Chen on teisteski riikides kureerinud ning korraldanud arvukalt näitusi, muuseumiprojekte, biennaale ja muid üritusi ning teinud kaastööd paljudele väljaannetele, mille hulka kuuluvad näiteks The New York Times, Monocle, Architectural Record ja PIN-UP.

    2017 lda judges aric chen

TOYO ITO – arhitekt

Ito lõpetas Tokyo ülikooli arhitektuuriosakonna 1965. aastal. Tema peamised tööd on Sendai Mediatheque, Tama kunstiülikooli raamatukoguhoone, Hachioji, Taiwani ülikool, sotsiaalteaduste kolledž (Taiwan), „Minna no Mori” Gifu meediakosmos jne. Arendusjärgus on sellised projektid nagu riiklik Taichungi teater (Taiwan), Aomori prefektuuri spordipark ja staadion ning paljud teised. Tema paljude tunnustusavalduste hulka kuuluvad Jaapani arhitektuuriinstituudi auhind, Kuldlõvi auhind Veneetsia biennaalil, Briti arhitektide kuningliku instituudi kuldmedal ja Pritzkeri arhitektuuriauhind.

    2017 lda judges toyo ito

BIRGIT LOHMANN – Designboomi peatoimetaja

Enne Milanosse kolimist, kus ta on elanud ja töötanud alates 1987. aastast, õppis Hamburgis sündinud Lohmann Firenzes tööstusdisaini. Ta on töötanud disaineri ja tootearendusjuhina mitme Itaalia arhitekti ning tippdisaineri juures. Lisaks on tema kui disainiajaloolase teenuseid kasutanud justiitsasutused ja rahvusvahelised oksjonimajad. Teadlase ja lektorina on ta korraldanud tööstusdisaini seminare mitmes mainekas rahvusvahelises ülikoolis. Ta on 1999. aastal loodud veebilehe Designboom üks kaasasutajaid, praegune peatoimetaja, hariduskavade direktor ja rahvusvaheliste näituste kuraator.

    2017 lda judges birgit lohmann

ALICE RAWSTHORN - disainikommentaator

Alice Rawsthorn teeb disainiteemalisi kaastöid väljaandele International New York Times ja Frieze’i messile. Tema värskeim raamat „Hello World: Where Design Meets Life” käsitleb disaini mõju meie eluolule – minevikus, olevikus ja tulevikus. Ta on esinenud disainiteemaliste ettekannetega paljudel rahvusvahelistel üritustel, sh TED-i konverentsid ja Šveitsis Davosis toimuv Maailma Majandusfoorum. Londonis elav Alice on Chisenhale Gallery ja nüüdistantsutrupi Michael Clark Dance Company kuraatorite kogu esimees ning Whitechapel Gallery kuraator. Ta on pälvinud oma teenete eest disaini ja kunsti valdkonnas Briti impeeriumi ordeni (OBE).

    2017 lda judges alice rawsthorn

YOSHIHIRO SAWA - kuraator

Yoshihiro Sawa on lõpetanud Kyoto tehnoloogiainstituudi teadusbakalaureusekraadiga inseneriteaduste ja disaini alal. Alates tööle asumisest Toyota Motor Corporationis 1980. aastal on ta töötanud mitmel disainivaldkonna ametikohal, sh planeerimisosakonna rahvusvahelise peadirektorina disaini alal. 2016. aasta aprillis nimetati ta Lexus Internationali täitevasepresidendiks.

    2017 lda judges yoshihiro sawa