2017 lda finalists thumb

LEXUSE 2017. AASTA DISAINIAUHINNA KONKURSI FINALISTID ON SELGUNUD

Lexus International kuulutas välja Lexuse 2017. aasta disainiauhinna konkursi 12 finalisti. Esimest korda peeti seda rahvusvahelist disainivõistlust, kus püütakse leida ideid paremaks tulevikuks ning toetada lootustandvaid disainereid ja loovisikuid kõikjalt maailmast, 2013. aastal ning seekordne üritus on järjekorras viies. Lexuse 2017. aasta disainiauhinna konkursile, mille teemaks on „Ometi”, laekus 63 riigist 1152 võistlustööd.
„OMETI” peegeldab igati Lexuse uuendusmeelset olemust, sobides nii suurepäraselt selle ürituse viienda aastapäeva märksõnaks. „Ometi” innustab kasutama täiel määral ära sünergiat, põimides omavahel esmapilgul vastandlikuna näivaid püüdlusi, näiteks ruumikas kujundus, mis on ometi aerodünaamiline. Luues vastuolude pinnalt hoopis kooskõla, juhib „Ometi” tähelepanu edumeelse disaini ja tehnoloogia tulevikusuundumustele, et pakkuda maailmale uusi ja vaimustavaid elamusi.
2016. aasta novembris tuli võistlustööde hindamiseks kokku žürii, kuhu kuuluvad maailmakuulsad disainerid ja juhendajatest loovisikud. Pärast ranget hindamist ja põhjalikku kaalumist valiti välja 12 finalisti.
12 finalisti seast valiti omakorda välja järgnevad neli, kes saavad võimaluse luua rahvusvaheliselt tunnustatud loovisikute juhendamisel oma töö prototüüp.
Lexuse 2017. aasta disainiauhinna konkursi raames paluti eeltoodud nelja finalisti juhendamiseks appi neli nimekat loovisikut: büroo Neri & Hu arhitektid ja interdistsiplinaarsed disainerid, disainer Max Lamb, disainer ja arhitekt Elena Manferdini ning kunsti- ja arhitektuuripraksis Snarkitecture. Kõik eelnimetatud olid ka eelmise aasta finalistide juhendajateks.
Nelja valmisprototüüpi koos ülejäänud kaheksa finalisti töid tutvustavate tahvlitega esitletakse Lexuse väljapaneku osana selle aasta Milano disaininädalal. See üritus toimub 3. (auhindade väljakuulutamise ja pressiesitluste päev) kuni 9. aprillini. 3. aprillil tutvustavad finalistid oma töid žüriile ja eri riikide ajakirjanikele. Žürii hindab prototüüpe ja kuulutab välja peaauhinna võitja. See ongi Lexuse 2017. aasta disainiauhinna konkursi kõrgpunkt.
Lisateave ja pildid:
Lexuse disainiauhinna ametlik veebileht: https://www.lexus-int.com/lexus-design-award
Instagram: @lexusdesignaward
Ametlikud teemaviited: #LexusDesignAward; #MilanDesignWeek;