MAAILMA ESMAESITLUS

LF-Z ELECTRIFIED

Lexus tutvustas täna ülemaailmselt uut elektrilist ideeautot LF-Z Electrified, mis ilmestab brändi uue ajastu algust ja tulevasi saavutusi elektritehnoloogia valdkonnas. Lisaks avalikustas Lexus mitmeid lähiaastate eesmärke.

2025. aastaks tutvustab Lexus 20 uut või uuenenud mudelit, mille seas on enam kui 10 elektriautot (BEV), pistikhübriidi (PHEV) või iselaadivat hübriidi (HEV). Lexus tugevdab sedaanide ja SUV-de valikut ning otsib võimalusi tuua turule ka täiesti uusi premium-klassi sõidukeid. Plaan on tutvustada nii sportmudeleid kui ka autojuhiga sõidutamiseks loodud mudeleid, mis ületaksid nõudlike klientide ootusi kõikjal maailmas.
2025. aasta üheks oluliseks eesmärgiks on tuua ülemaailmselt turule iga olemasoleva mudeli elektriline versioon. Prognoosi järgi moodustavad elektrilised sõidukid selleks ajaks Lexuste müügist enam kui poole. Lisaks on Lexusel soov saavutada 2050. aastaks kõikide mudelite elutsüklit arvesse võttes süsinikuneutraalsus – seda nii materjalide tootmise, logistika kui ka sõiduki taastöötlemise osas. Seejuures valitakse hoolikalt sõiduki valmimiseks kasutatavaid materjale, et ka nende valmistamisviis oleks keskkonnasõbralik.
Tänasel üritusel esitles Lexus uut ideeautot LF-Z Electrified, mis annab aimu 2025. aastaks valmivate mudelite jõudlusest, disainist ja tehnoloogiast. Ideeautoga arendatakse edasi Lexusele iseloomulikke sõiduomadusi, tuginedes jõuliste mudelite ja elektriliste jõuallikate loomise kogemusele. Tulemusena paraneb sõiduki reageerimisvõime ja juhi sõidutunnetus.
LF-Z Electrified suudab seda tagada tänu edasiarendatud tehnoloogiale ja spetsiaalsele EV-platvormile. Sõiduk on võimeline saavutama suurepärase jõudluse tänu aku ja elektrimootori paigutusele, DIRECT4 nelikveotehnoloogiale ja teistele omadustele, mis eristavad ideeautot tavalistest sõidukitest. Lisaks on ideeautol uuendatud info- ja meelelahutussüsteemid, mis jõuavad lähitulevikus ka Lexuse klientideni.
    2021 lexus lfz quote background
    2021 lexus lfz quote

Meie sotsiaalne missioon on liikuda süsinikuneutraalse ühiskonna suunas. Selle eesmärgi kõrval peame oluliseks, et autosõit pakuks elevust ja rõõmu nii meie klientidele kui ka kõikidele teistele, kes Lexuse rooli satuvad.

Lexus International'i president ja brändijuht Koji Sato.
    2021 lexus lfz article principal features

LEXUS LF-Z ELECTRIFIED

LEXUSE TULEVIKUVISIOON

Lexus on saavutanud unikaalse turupositsiooni tänu suurimale premium-hübriidsõidukite mudelivalikule ja LFA superauto ning teiste F-mudelite arendamisele. Pärast esimese hübriidauto RX 400h turuletoomist 2005. aastal on täna Lexuse mudelivalikus üheksa erinevat täiselektrilist sõidukit või elektrihübriidi, mida on 90 riigis kokku müüdud pea kaks miljonit sõidukit. Nüüd on aeg uute väljakutsete jaoks.

Üheks oluliseks väljakutseks on autotööstuse ümberkujunemine: lisaks mobiilsuse tagamisele ja inimeste väärtuste ning elustiili muutustele tuleb pingutada ka süsinikuneutraalsuse ja ÜRO säästva arengu eesmärkide täitmise nimel. Lexus plaanib eesmärkide täitmiseks kasutada maksimaalselt oma teadus- ja arendustegevust, tuginedes varasematele kogemustele, innovatsioonile ja Lexus Electrified visioonile.

LF-Z ELECTRIFIED TEHNILISED SPETSIFIKATSIOONID

Pikkus (mm)
4,880
Laius (mm)
1,960
Kõrgus (mm)
1,600
Teljevahe (mm)
2,950
Tühimass (kg)
2,100
EV-sõiduulatus – WLTP (km)
600
Aku tüüp
Liitium-ioon
Aku maht (kWh)
90
Laadimisvõimsus (kW)
150
Jahutusmeetod
Vedelik
Kiirendus 0-100 km/h (sek)
3.0
Max kiirus (km/h)
200
Max võimsus (kW)/max pöördemoment (Nm)
400/700