concept cars

IDEEAUTOD

Lexuse ideeautod pakuvad põnevat võimalust heita pilk tuleviku disainisuundadele.

hybrid cars

HÜBRIIDAUTOD

Leidub palju erinevaid hübriidautosid, kuid üks on neil kõigil ühine.

lexus service

LEXUSE TEENUSED

Lexuse omamine tähendab palju enamat kui lihtsalt autoomanikuks olemist.

MEISTERLIK VIIMISTLUS

CREATING AMAZING

MEIE AUTOTEHASED ON ÜLE MAAILMA TUNTUD OMA TIPPTASEMEL TEHNOLOOGIA, UUENDUSLIKE PROTSESSIDE JA KVALITEETSE TOODANGU POOLEST. KUID ME OLEME SAANUD KUULSAKS KA OMA KÄSITÖÖOSKUSE POOLEST, MILLE JUURED ON SÜGAVAL JAAPANI KULTUURIS.

See sai alguse paar aastat tagasi, kui meie Tahara tehases, kus valmivad lisaks muudele mudelitele ka Lexuse lipulaevad LSid, asus tööle kümme takumi't ehk käsitöömeistrit.

Takumi’dest – selle sõna ligikaudne tähendus jaapani keeles on „meister” – peetakse kogu autotööstuses sügavalt lugu. Nende ülesandeks on oma ihusilma ja käega veenduda, et Tahara tehasest väljuvate sõidukite viimistlus vastaks kõige rangematele nõuetele. Takumi’del on veel üks oluline roll: nende oskused on digiteeritud ja paljudesse robotitesse programmeeritud.

See on võimaldanud viia täpsuse standardid uuele tasemele. Ühtlasi tähendab see, et takumi’de anne on mehaanilisel kujul teistesse tehastesse ülekantav. Kyushu tehas, kus valmivad RXid, on üks koht, kus seda strateegiat ära kasutatakse. Samal ajal arendatakse seal ka oma eliitmehaanikute rühma.

Igaüks kümnest Tahara takumi’st kasutab oma oskusi ühes kindlas valdkonnas. Järgnevalt anname lühiülevaate kolmest põhivaldkonnast.

IGALE SÕIDUKILE TEHAKSE ENNE VIIMASE ISEPARANDUVA VÄRVIKIHI PEALEKANDMIST KÄSITSI MÄRGPOLEERIMINE – SEE TAGAB SIIDISE JA SILEDA VIIMISTLUSE.

Naoaki Nunogaki

MEIE DISAINIFILOSOOFIA L-FINESSE KESKMES ON KAKS HOOLIKALT TASAKAALUS MÕISTET – UUSIM TEHNOLOOGIA JA KVALITEET EHK FINESS –, MIDA VÄLJENDAVAD KA KÕIK MEIE SÕIDUKID.

Naoaki Nunogaki, Globaalse disainihaldusosakonna tegevdirektor
design philosopy thumb 003

DÜNAAMIKA

Üks takumi vastutab ka sõiduki dünaamika kontrollimise eest. Sellel takumi’l on ilmselt kõige kadestusväärsem töö, sest tema ülesanne on teha proovisõite kõigi arendus- ja tootmisjärgus olevate Lexuse mudelite ja prototüüpidega ning samuti konkurentide sõidukitega. Ta analüüsib pidevalt autode sõiduomadusi ja kogub ideid nende täiustamiseks. See tagab optimaalse sõidumugavuse ja juhitavuse ning minimaalse mürataseme.

VÄRVITÖÖKODA

Värvitöödele spetsialiseerunud meister, kes oskab muu hulgas sõidukeid käsitsi märgpoleerida, mis annab erilise peegelsileda viimistluse, kontrollib sõiduki värvkatet erinevates ainulaadsetes valgustingimustes. Ta vaatleb kogu keret spetsiaalses valgustunnelis, võrreldes seda inseneride meeskonna poolt CAD-tarkvara abil loodud teoreetiliste ideaalpiltidega. Tulemuseks on värvipind, millel ei leidu pisemaidki ebatäiusi.

design philosopy thumb 002
design philosopy thumb 001

MOOTORITE KOKKUPANEK

Selle valdkonna eest vastutav takumi valib suvaliselt välja mõne mootori ja kontrollib selle seisukorda mikromeetri täpsusega, et selle kõla vastaks täpselt nõuetele. Samuti käivitab ta isiklikult iga kokkumonteeritud mootori ja kuulab selle tööhelisid stetoskoobiga, et tabada võimalikke kõrvalekaldeid.

Simon Humphries

LEXUSE DISAINIFILOSOOFIA TUUMAKS ON TEHNOLOOGILINE TÄIUSLIKKUS, UNUSTAMATA SEEJUURES INIMLIKKUST. LOOME RABAVA DISAINIGA SÕIDUKEID, MIS ON KÕRGE KUNSTILISE TASEMEGA, KUID PRETENSIOONITUD.

Simon Humphries, Globaalse disainihaldusosakonna tegevdirektor

L-FINESSE

AIMAME TEIE SOOVE, TABAV LIHTSUS, INTRIGEERIV ELEGANTS

L-FINESSE’I DEFINITSIOON ON PETLIKULT LIHTNE: TIPPTASEMEL DISAIN JA TEHNOLOOGIA KOOS TIPPKVALITEEDI EHK FINESSIGA. LEXUSE FILOSOOFIA TAGA PEITUB AGA MÕISTAGI PALJU ENAM – JA VÕTMESÕNA ON FINESS. FINESS VIITAB LEXUSE LUKSUSLIKKUSE SÜGAVMÕTTELISUSELE. KUIGI KÕNEALUNE FILOSOOFIA PÕHINEB JAAPANI LEGENDAARSEL KÜLALISLAHKUSEL JA ESTEETIKAL, ON SEE ÜHTLASI ÄÄRMISELT DÜNAAMILINE JA ARENEV MÕISTE.

seamless anticipation

AIMAME TEIE SOOVE

Järgime hoolikalt omotenashi, Jaapani külalislahkuse ideed, mis kätkeb endas midagi enamat kui lihtsalt inimese vajaduste ja soovide rahuldamist. Me aimame teie soove ette. Tänu sellele on kõik, mida vaja läheb – olgu sujuv võimsus või diskreetne abistav salongivalgustus –, alati täpselt õigel ajal õiges kohas olemas. Lexus pakub alati rahu, täielikku enesekindlust ja rõõmu igast hetkest.

incisive simplicity

TABAV LIHTSUS

Lexus püüab autode tehnoloogilisi võimalusi ja disaini pidevalt avardada. See on meie jaoks enese proovilepanek, sest me usume, et kõike, mida loome, peab keerukusest hoolimata olema meeldiv kasutada ja vaadata. Just seepärast vähendame keerukust ja toome esile eesmärgipuhtust ja väljendusrikkust. Tulemuseks on tabav lihtsus – puhas nauding.

intriguing elegance

INTRIGEERIV ELEGANTS

Kõigil Lexuse sõidukitel on võime panna inimesi pead pöörama ja endale järele vaatama. Ühtlasi on neil võime inimeste tähelepanu köita ja säilitada – mida rohkem te vaatate, seda enam kogemus teid endasse haarab. Lexuse meistrid nimetavad seda visuaalseks rännakuks. Elegantseid, täiusliku viimistlusega kerepindu täiendavad intrigeerivad detailid. Väljendusjulgus seguneb veenva ja tasakaaluka hoiakuga. Võib tajuda liikumist ja samal ajal ka liikumatust. See ongi intrigeeriv elegants.

Et pakkuda teile paremat kogemust, kasutavad Lexus ja valitud partnerid sellel veebisaidil küpsiseid. Kui jätkate, ilma et muudaksite oma brauseri seadeid, siis eeldame, et nõustute kõigi Lexuse veebisaidil kasutatavate küpsistega.

ROHKEM INFOT