concept cars

IDEEAUTOD

Lexuse ideeautod pakuvad põnevat võimalust heita pilk tuleviku disainisuundadele.

hybrid cars

HÜBRIIDAUTOD

Leidub palju erinevaid hübriidautosid, kuid üks on neil kõigil ühine.

lexus service

LEXUSE TEENUSED

Lexuse omamine tähendab palju enamat kui lihtsalt autoomanikuks olemist.

LF-SA IDEEAUTO

UUE LEXUS LF-SA IDEEAUTO MAAILMA ESMAESITLUS TOIMUB 2015. AASTA GENFI AUTONÄITUSEL.

LF SA cutout 960 001

2014. aasta oli kõige esimese Lexuse – LS 400 sedaani – 25. aastapäev. Selle sündmuse tähistamiseks andis Lexus oma Euroopas asuvale disainistuudiole ED2 ülesande luua ülikompaktne väikese B-klassi linnaauto 2 + 2 ideemudel.

LF-SA ideeauto, mis väljendab Lexuse kirge tulevaste disainisuundumuste vastu, avastab automargi jaoks ootamatuid territooriume julges ja emotsionaalses teostuses.

Tulevikumaailmas, mida paljude inimeste arvates mõjutavad üha enam tehnoloogia ja virtuaalsed elamused, on ka LF-SA ideeauto juhikeskne sõiduk, mis väljendab Lexuse seisukohta, et reaalsed kogemused jäävad ka edaspidi tähtsaimaks.

Sellest lähtuvalt on LF-SA ideeautos leidnud hulljulge väljenduse Lexuse L-finesse’i disainipõhimõtted. Samal ajal pole unustatud Lexusele alati iseloomulikku nauditavat sõiduelamust.

LF-SA ideeauto, mis peegeldab seikluslikku meeleolu igapäevases linnasõidus, avastab tulevikku, kus Lexuse juhid saavad endiselt nautida tõelist sõidukogemust ning juhtida ise oma autot, tundes rõõmu ka auto väga headest ühendusvõimalustest, teabe- ja meelelahutus- ning ohutussüsteemidest.

Seiklusvaimu väljendab isegi ideeauto värvivalik: Stellar Silveri värvi välisviimistlus vihjab kosmoseuuringutele ja salongikujunduses annab inspiratsiooni päikesevarjutuse vaatemäng.

VÄLIMUS

Lexuse disaineritel õnnestus valmis saada uus Lexuse LF-SA ideeauto, mille pikkus on 3450 mm, laius 1700 mm ja kõrgus 1430 mm. Selle kompaktne välimus annab aimu tõelisele linnaautole omasest manööverdusvõimest ja nobedusest. Mudeli disain on jõuline ja enesekindel.

LF-SA suurepäraselt vormitud pinnad väljendavad väljakutsuvamat ja uudsemat disainikäsitlust „Time in Design”, mille järgi mulje muutub, kui sõidukit eri nurga alt vaadata.

Iluvõre värskeim ilme – Lexuse keskel asetsevast logost kiirtena hargnev nurgeline muster – muutub kahemõõtmelisest kujutisest jõuliseks kolmemõõtmeliseks vormiks, mis mõjutab tugevalt eesmisi poritiibu ja külgmisi keredetaile ning tugevdab ideeauto laia, kindlalt väljakujunenud hoiakut.

Kere nõgusate ja kumerate pindade vahelist kontrasti rõhutab jõuline sisselõige rattakoobaste kohal, mis on kõige märgatavam auto tagaosas. See lisab kujundusele ainulaadsed proportsioonid ning annab kindlalt aimu võimsusest ja edenemisest.

Iluvõre kujule vihjab selgelt nurgeline kaheastmeline tagaosa, mis hõlmab L-kujulisi tulesid tugikaare kujunduses. Kõikjal on näha muid Lexusele iseloomulikke tunnuseid (sh nooleotsamotiivi), näiteks päevasõidutulede kujunduses.

SALONGI KUJUNDUS

Hoolimata ülikompaktsetest välismõõtmetest on LF-SA ideeautol üllatavalt ruumikas salong. Sellise avaruse tunde loob disainerite mäng valgusega ning seda on näha näiteks salongi laiust rõhutavas laia armatuurlaua kujunduses.

Kuna linnaautodega sõidetakse enamasti üksinda, on 2 + 2 paigutusega salongi puhul esmatähtsal kohal juht. Juhiiste on fikseeritud ning rool ja pedaalid on reguleeritavad, tuues sõiduki juhini, mitte vastupidi.

Kõrvalistuja iste on liigutatav, et tagada juurdepääs tagaistmetele.

Topeltfunktsionaalsust, mis seab juhi tähtsamale kohale, rõhutab salongi kujundus, kus kahe selgelt eristatava ja üksteisega kattuva elliptilise ala loomiseks on kasutatud ruumi, materjale ja mahutavust.

„Teabe- ja meelelahutussüsteemi kuulub armatuurlauda sisseehitatud hologrammi tüüpi digitaalnäidik ja lainurk-esiklaasinäidik.”

Et pakkuda teile paremat kogemust, kasutavad Lexus ja valitud partnerid sellel veebisaidil küpsiseid. Kui jätkate, ilma et muudaksite oma brauseri seadeid, siis eeldame, et nõustute kõigi Lexuse veebisaidil kasutatavate küpsistega.

ROHKEM INFOT