concept cars

IDEEAUTOD

Lexuse ideeautod pakuvad põnevat võimalust heita pilk tuleviku disainisuundadele.

hybrid cars

HÜBRIIDAUTOD

Leidub palju erinevaid hübriidautosid, kuid üks on neil kõigil ühine.

lexus service

LEXUSE TEENUSED

Lexuse omamine tähendab palju enamat kui lihtsalt autoomanikuks olemist.

KOMPAKTNE IDEEMAASTUR

LF-NX TURBOVERSIOONI ESMAESITLUS MAAILMAS 2013. AASTA TOKYO AUTONÄITUSEL

IDEEAUTO, KOMPAKTMAASTUR LF-NX-I TURBOVERSIOONI ESITLETAKSE 43. TOKYO AUTONÄITUSEL, MIS TOIMUB 20.11–01.12.2013 TOKYO KOTO LINNAOSAS ASUVAS MESSIKESKUSES TOKYO BIG SIGHT.

LF-NX-i ideeauto, mille esmaesitlus toimus 2013. aasta Frankfurdi autonäitusel, on varustatud äsja välja töötatud 2-liitrise turbomootoriga, mis tagab suurepärase sõidukogemuse ja keskkonnahoidlikkuse.

Madalam raskuskese, mida rõhutab esispoiler, annab turbomudelile sportlikuma välimuse ja siredama vööjoone, ning sõiduki kompaktne nurgeline korpus ja jõulised rehvid pakuvad maasturile ainulaadset võimsust ja põnevat sõidukogemust.

Uus LF-NX Turbo sarnaneb oma julge, rabava ja uuendusliku disaini poolest LF-NX hübriidautoga, aga lisaks on tehtud palju muudatusi nii välimuses kui ka salongis, et rõhutada uue 2-liitrise turbolaaduriga mootori võimsust.

Tänu salongi uuele puutepaneeli funktsiooniga Remote Touchi juhtseadmele saab kogeda Lexusele ainulaadset kõrgtehnoloogilist mugavat sõitu.

LF NX cutout 960 001

KUJUNDUS

LF-NX Turbo sarnaneb oma julge, rabava ja uuendusliku disaini poolest LF-NX hübriidautoga, aga lisaks on tehtud palju muudatusi nii välimuses kui ka salongis, et rõhutada uue 2-liitrise turbolaaduriga mootori võimsust.

Lexuse trapetsit meenutavat iluvõret kaunistab nüüd suitsuse kroomitud viimistlusega ääris ja selle alaosale annab rõhku kitsas must võrgust õhuvõtuava. Selle all asub nurgeline uimekujuline mattkroomitud esispoiler, mis rõhutab ideemaasturi kontseptsiooni madalat raskuskeset ja sportlikkust. Eesmised vertikaalsed õhuvõtuavad on viimistletud läikiva musta värviga ja kaetud musta võrguga.

Nii rattakoopad kui ka tagumine aluspaneel on nüüd kaetud läikiva musta värviga ning ülemise paneeli liist on mattkroomitud. Vööjoonest ülespoole liikudes on näha, et aknaümbrustes ja küljepeeglite ülaosas on kasutatud eesmise iluvõre ümbrusega sarnast suitsust kroomitud viimistlust.

MOOTOR

LF-NX Turbo ideeautol on Lexuse esimene turbolaaduriga bensiinimootor.

2-liitrine nelja silindriga jõuallikas sisaldab Lexuse täiustatud suuremat segunemiskambrit, tiivikuga sissepritsesüsteemi, D-4S-i ja VVT-i põlemistehnoloogiat koos plokikaanes paikneva väljalasketorustikuga ning kaksikspiraaliga turbolaadurit, millel on rõhuregulaator.

Tänu heitgaaside temperatuuri optimeerimisele tagab plokikaande sisseehitatud väljalasketorustik suurema jõudluse ja kütusesäästu, puhtamad heitgaasid ning turbolaadur töötab tõhusalt kogu pöördevahemikus.

Tänu LF-NX Turbo uuele mootorile reageerib auto gaasipedaali vajutusele kiiremini, tagades seejuures ergastava sõiduelamuse ja erakordse kütusesäästlikkuse.

TÕELISELT OMANÄOLINE

LF-NX TURBO

LF NX cutout 960 003

KOMPAKTSE IDEEMAASTURI LEXUS LF-NX MAAILMA ESMAESITLUS 2013. AASTA FRANKFURDI AUTONÄITUSEL

Lexuse uus keskmise suurusega kompaktne ideemaastur LF-NX tuli maailma esmaesitlusele 2013. aasta Frankfurdi autonäitusel (IAA). Ideeauto katsetab keskmise suurusega maasturite potentsiaali Lexuse mudelivalikus.

Ideeauto LF-NX, mis tugevdab Lexuse juhtpositsiooni täishübriidtehnoloogia vallas, töötab Lexuse hübriidajami uuel versioonil, mis on kohandatud maasturi sõiduomadustele.

Tõeliselt omanäolise ja jõulise kujundusega ideeauto LF-NX välisilmes peegelduvad Lexuse L-finesse’i edasiarendatud disainipõhimõtted.

Esiosale annab tooni julge kujundusega iluvõre, ülimalt väljendusrikas Lexusele iseloomulik esitulede süsteem, milles on päevatuled eraldi välja toodud, ja ainulaadsed nurgad, mille jõuline lõige eraldab põrkerauda esitiivast.

Profiilis torkavad silma musta kaitseviimistlusega jõulised rattakoopad. Rõhutatud teemandikujuline vööjoon ning Lexusele iseloomulik küljeakende profiil ja järsu kaldega tagaluuk annavad sõidukile sportliku kupee ilme.

in article 03

Tagaosa ilmestavad silmatorkavad tuled. Need on suunatud allapoole kogu põrkelaua ulatuses, luues sõidukile terava aerodünaamilise tagakülje, mis peegeldab esitiiva detaile.

in article 04

Kompaktset ideemaasturit LF-NX täiustavad metallist sisepinnad koos oranžikas-kollaste (Sunrise Yellow) või mustade nahast istmekatete ja vastandvärvi õmblustega ning armatuurlaua elegantne sinine valgus.

Ideeauto Lexus LF-NX on viimistletud harjatud hõbemetalse kerevärviga, mis loob rabava mulje, nagu oleks kere lõigatud välja ühest tervest metalltoorikust.

Sõiduki salong peegeldab LF-NXi peenelt viimistletud välisilmet: julged võimsad vormid muudavad salongi ergonoomiliselt ideaalseks keskkonnaks, mis on kujundatud juhi vajaduste järgi.

Salongikujunduses on järgitud L-finesse’i inimesekeskset disainikontseptsiooni, mis väljendub ka ülemises ekraanitsoonis ja alumises tööpinnas-armatuurlauas, mida on iga Lexuse põlvkonna puhul üha rohkem, täiuseni lihvitud.

See võimaldab loomulikku suhtlust sõiduki uue põlvkonna tehnoloogiaga, mis sisaldab puutetundlikke elektrostaatilisi juhtnuppe ja uue kujundusega Remote Touchi juhtseadet.

Et pakkuda teile paremat kogemust, kasutavad Lexus ja valitud partnerid sellel veebisaidil küpsiseid. Kui jätkate, ilma et muudaksite oma brauseri seadeid, siis eeldame, et nõustute kõigi Lexuse veebisaidil kasutatavate küpsistega.

ROHKEM INFOT