concept cars

IDEEAUTOD

Lexuse ideeautod pakuvad põnevat võimalust heita pilk tuleviku disainisuundadele.

hybrid cars

HÜBRIIDAUTOD

Leidub palju erinevaid hübriidautosid, kuid üks on neil kõigil ühine.

lexus service

LEXUSE TEENUSED

Lexuse omamine tähendab palju enamat kui lihtsalt autoomanikuks olemist.

LF-C2 IDEEAUTO

SILMIPIMESTAV LEXUS LF-C2 2014. AASTA LOS ANGELESE AUTONÄITUSEL. 2+2 ROTSTERI ESMAESITLUS MAAILMAS

LF C2 cutout 960 001

Kaunis päikesepaiste, soe ilm ja käänulised teed – sellised tingimused on Los Angelese 2014. aasta autonäitusel esitletud ideeauto Lexus LF-C2 jaoks lausa loodud. LF-C2 on ideeauto, täpsemalt 2+2-tüüpi rotster, mis väljendab Lexuse tulevikustiili ja -disaini, eriti selle julgemaid arengusuundi. Samal ajal on LF-C2 ka luksuslik Grand Touringu (GT) tüüpi sõiduk, mis pakub Lexusele omaseid meelierutavaid sõiduelamusi.

„Ideeauto LF-C2 annab aimu Lexuse tulevikudisainist,” lausus Lexus USi asepresident ja tegevjuht Jeff Bracken. „Mudel demonstreerib klientidele üle maailma, kui tähtsal kohal on Lexuse jaoks nii emotsioone virgutav disain kui ka erakordseid elamusi pakkuvad sõiduomadused.”

2+2 ISTEKOHAGA

LF-C2, mille loomisel on eeskujuks võetud 2+2 istekohaga rotsterid, on oma olemuselt ehtne ja lihtne sportkupee. Lahtise katusega mudel võimaldab juhil ja kaassõitjatel käänulistel lemmikteedel suurepäraseid sõiduomadusi nautida, tuul juustes vuhisemas. Ehtsa rotsterina puudub ideeautol LF-C2 täielikult igasugune katus.

LF-C2 väliskujundus on inspireeritud erinevate pinnavormide ja eri tüüpi valguse koosmängust. Disainerite kujundatud servad, tasapinnad ja kumerused loovad eri nurkade alt erinevas valguses vaadates LF-C2 iseloomust täiesti erisuguse mulje. Avatud katusega luksusliku GT rabavaid visuaalseid efekte aitab võimendada Lexuse mitmekihiline värvkate.

MITMEETAPILISE VÄRVIMISE TULEMUS

Särav kuldkollane toon on nutika mitmeetapilise värvimise tulemus. Esimesena kantakse kerele kruntvärv, seejärel hõbedane värvikiht, siis läbipaistev värvikiht ja lõpuks kollane, millest kumab läbi hõbedane helk. Kõige peale käib veel üks kattekiht.

EKSPERIMENTAALNE VERSIOON

LF-C2 ESIOSAS

LF C2 cutout 960 002

LF-C2 ESIOSAS ANNAB TOONI EKSPERIMENTAALNE VERSIOON LEXUSELE ISELOOMULIKUST SPINDLIKUJULISEST ILUVÕREST.

Ideeauto punutist meenutav iluvõre väljendab Lexuse esmaklassilist koostekvaliteeti. Eri nurkade alt erinevas valguses vaadatuna muudab iluvõre oma välimust. Võre on paigutatud Lexuse sportautodele iseloomulike kolmnurksete LED-esitulede ja stiilsete suunatulede vahele. Viimaste juurest saab alguse LF-C2-le iseloomulik pikk kerejoon, mis jookseb üle sõiduki noolekujulise kere ning lõpeb lühikesel tagatekil. Eesmises põrkerauas olevad õhuavad juhivad jaheda õhu piduritele ning suunavad õhuvoolu selliselt, et sõiduki esiosa jääb stabiilseks ka suurtel kiirustel.

Kui vaadata LF-C2 profiili, torkab silma hoogne joon, mis ulatub eesmise põrkeraua uimest järsu kalde alla paigutatud A-piilarini. Küljeliistudes olevad väikesed õhuavad suunavad õhu tagapiduritele. Õhk väljub uimesarnase tagumise difuusori kaudu. LF-C2 tagaosas annavad tooni Lexuse L-tähekujulised tagatuled, neli kroomitud summutiava ja uus väljendusrikka kujundusega difuusor. Ideeauto jõulist hoiakut rõhutavad 20-tollised viie kodaraga valuveljed.

LF-C2
SISEMUS

LF-C2 luksuslik ja ruumikas salong moodustab sportlikult elegantse välimusega harmoonilise terviku. Välimus ja salong sulanduvad sujuvalt üheks, sest keskkonsool saab alguse tagatekilt ning kulgeb läbi terve salongi kuni armatuurlauani välja.

Armatuurlaua kujundust iseloomustab funktsionaalne lihtsus: näidikupaneel on küll pilkupüüdev, ent lihtne ja loogiline, keskset videoekraani saab juhtida keskkonsoolile paigutatud puutepadjaga ning keskmiste õhuavade vahele on paigutatud klassikalises stiilis analoogkell. Paksu nahaga kaetud rool ja mugavad, tõhusat tuge pakkuvad istmed viitavad sellele, et mudel on mõeldud kiireks sõiduks.

LF-C2 salongi disainerid on loonud inimese kõiki meeli paitava keskkonna, kus võimsus ja lihtsus on harmoonilises tasakaalus. Valge ja halli nahaga kaetud pinnad tunduvad käe all pehmed ja mõnusad ning salongi akendealust palistab LED-tulede rida. LF-C2 kutsuv salong pakub ühelt poolt lahtise rotsteriga kaasnevat põnevust ja erutust ning teiselt poolt Lexuse luksuslikku mugavust.

Et pakkuda teile paremat kogemust, kasutavad Lexus ja valitud partnerid sellel veebisaidil küpsiseid. Kui jätkate, ilma et muudaksite oma brauseri seadeid, siis eeldame, et nõustute kõigi Lexuse veebisaidil kasutatavate küpsistega.

ROHKEM INFOT